Atkal uzkāpjam uz vāciešu "grābekļa"...

07.11.2022

Šovakar Šveicē notiekošā pasaules čempionāta grupu turnīru ar sāpīgu neveiksmi noslēdza Latvijas vīriešu florbola izlase, kas spēlē pret Vācijas valstsvienību otrā perioda sākumā nonāca iedzinējos ar 1:4, un izlieto ūdeni sasmelt vairs nespēja, zaudējot ar 4:6. Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma Jānis Ragovskis.

Spēles sākums neko sliktu neliecināja, turklāt 14. minūtē vācieši neatļauti kavēja Pētera Trekšes caurgājienu, par ko uz viņu vārtiem tika piespriests soda metiens. To izpildīt devās mūsu izlases kapteinis Artis Raitums,  kurš bija precīzs (1:0). Līdz pirmajam pārtraukumam Vācijas florbolistiem izdevās gūt divus vārtus, pārņemot vadības grožus savās rokās. Aukstu dušu mūsējie saņēma otrās trešdaļas sākumā, kad pretinieki nepilnu četru minūšu laikā vēl divas reizes pārspēja Latvijas izlases vārtsargu Jāni Salceviču (1:4). Līdz otrajam pārtraukumam latvieši Klāva Jansona personā vienus vārtus atguva (2:4).

Jau 45. minūtē Andris Rajeckis pretinieku pārsvaru samazināja līdz minimumam (3:4). Vēl vairāk – 46. minūtē vācieši neatļauti kavēja arī Klāvu Jansonu, nopelnot vēl vienu soda metienu. To realizēt devās Pēteris Trekše, bet pretinieku vārtsargu pārspēt viņam neizdevās. Likās jau, ka līdz vēl vienam vārtu guvumam, kas latviešiem dotu kāroto neizšķirtu un 3. vietu grupā trūkst pavisam maz, tomēr pie negaidīta gola tika Vācijas florbolisti (3:5). Spēles izskaņā, kad mūsējie vārtsargu mainīja pret sesto laukuma spēlētāju, abas izlases iemeta pa vāl vienam golam, mūsu komandā to izdarīja Artūrs Jurševskis. Galarezultātā Latvijas izlase bija spiesta samierināties ar zaudējumu (4:6) un ceturto vietu apakšgrupā.