Pastarīte "Bauska" pārspēj līderi "Valmieru"

16.09.2022

Par pirmo sensāciju ELVI florbola līgas vīriešiem jaunajā sezonā parūpējās pastarīte "Bauska", kas šovakar viesos ar 4:3 pārspēja turnīra tabulas līderi "Valmieru". Izšķirošais vārtu guvums Jāņa Akmentiņa kontā.

Valmieras Olimpiskajā centrā šovakar nūjas krustoja divas komandas, kas atratās turnīra tabulas pretējos polos – FBK "Valmiera" ar divās spēlēs gūtiem pieciem punktiem bija turnīra tabulas līdere, bet "Bauska" ar vienīgajā mačā piedzīvoto zaudējumu atradās pēdējā vietā. Pretēji tam, ko rādīja turnīra tabula, spēli ļoti apņēmīgi sāka tieši viesi – pirmā perioda laikā baušķenieki izvirzījās vadībā ar 3:0. Pa bumbiņai pretinieku vārtos ieraidīja Pēteris Zeltiņš, Artis Černovskis un Valdis Valters Vanags. Otrās trešdaļas laikā mājiniekiem valmieriešiem rezultāta starpību izdevās samazināt līdz mazākumam – 2:3, ar vārtu guvumiem izcēlās Ričards Riba un Mārtiņš Broks. 45. minūtē Valmieras komandas aizsargs Gatis Liepiņš atjaunoja neizšķirtu rezultātu (3:3). Tomēr Bauskas komanda nesalūza. Jau pēc pusminūtes ar golu izcēlās viesu vienības veterāns Jānis Akmentiņš, izvirzot baušķeniekus vadībā ar 4:3. Šo trauslo pārsvaru "Bauskai" izdevās nosargāt līdz pat finālsvilpei, svinot pirmo uzvaru šosezon – 4:3.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma vārtsargs Jānis Goža, kurš atvairīja 21 no 24 pretinieku metieniem. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 2 (1+1) punktiem bija uzvaras vārtu autors Jānis Akmentiņš. Ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kaspars Bērziņš. Par labāko starp valmieriešiem atzina trešo vārtu autoru Gati Liepiņu. Pēc šīs uzvaras "Bauska" ar trim punktiem pakāpās no pēdējās uzreiz uz 6. vietu, bet FBK "Valmiera", kam joprojām pieci punkti, nācās atkāpties uz otro pozīciju.

FBK "Valmiera" - "Bauska" 3:4 (0:3, 2:0, 1:1)

23:19 (5:6; 8:6; 10:7)

FBK "Valmiera" – Mārtiņš Broks 1 (1+0), Ričards Riba 1 (1+0), Gatis Liepiņš 1 (1+0), Ralfs Klodžs 1 (0+1), Daniels Urbanovičs 1 (0+1), Gvido Lauga 1 (0+1).

"Bauska" – Jānis Akmentiņš 2 (1+1), Kaspars Bērziņš 2 (0+2), Artis Černovskis 1 (1+0), Pēteris Zeltiņš 1 (1+0), Valdis Valters Vanags 1 (1+0), Kristiāns Čakāns 1 (0+1).