Gustavs Griezītis: "Pasaules čempionātam jūtos gatavs"
Latvijas vīriešu florbola izlase pirms pasaules čempionāta finālturnīra Malmē aizvada trīs dienu treniņnometni Liepājā. Uz otro treniņu bija ieradušies apmēram 70 FK "Kurši" jaunāko vecuma grupu audzēkņi, kuri aktīvi atbalstīja izlases spēlētājus, sevišķi liepājnieku Gustavu Griezīti.
- Nebija gadījies redzēt tādu izlases treniņu, kurā ir tik daudz līdzjutēju. Vai nav tā, ka lielākoties jaunie florbolisti bija ieradušies tieši tevis dēļ, jo, kad jautāju, visi puikas vienā balsī apgalvoja, ka pazīst tevi?
Nu, liepājnieki jau galu galā. Neuzskatu gan, ka tas bija tieši mans nopelns. To visu bija noorganizējis Normunds Krūmiņš [FK "Kurši" direktora p.i.].
- Kā ir kopumā - tu Liepājā esi atpazīstama personība?
Es domāju, ka varbūt florbola sabiedrībā jā, bet citādi man nav ne jausmas. Man nav objektīvu datu, lai to teiktu. Tas ir relatīvs jautājums. Nezinu, vai mani atpazīst ārpus florbola vides.
- Cik autogrāfu tu šodien izdalīji? Varbūt tas bija jauns rekords?
Varbūt kādi 20 bija... Domāju, ka vairāk autogrāfu man bija jādod, tad, kad Liepājā notika pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs. Arī toreiz Normunds bija saorganizējis lielu pasākumu... Man liekas, ka toreiz sanāca pat vēl vairāk.
- Tu ikdienā florbolu spēlē Šveicē? Vai pirmo sezonu? Statistika liecina, ka tu savā komandā esi viens no rezultatīvākajiem? Kā esi iejuties Šveicē?
Iejuties es esmu ļoti labi. Mana komanda man ļoti, ļoti patīk. Galvenais treneris man ir ļoti pazīstams - tas pats, kurš ir arī mūsu izlases galvenais treneris [somu speciālists Heiki Lūkonens]. Vide man ir pazīstama, komandas biedrus arī es ļoti ātri iepazin, tā arī es tur baudu florbolu.
- Vai arī Šveicē tur spēlē aizsarga pozīcijā?
Jā, arī tur es darbojos ļoti līdzīgā pozīcijā.
- Pasaules čempionāta finālturnīrs Malmē tev būs jau otrais. Pirmajā tev bija divi rezultativitātes punkti, viens no tiem - par vārtu guvumu. Kam tu iemeti to golu?
Tos vārtus es guvu, ja nemaldos, spēlē pret Slovākijas izlasi. To gan būtu jāpārbauda, bet tā varētu būt Slovākija.
- Un ko tu sagaidi no šī čempionāta? Nu jau tev ir tādu turnīru pieredze...
Sagaidu visu to labāko. Tas jautājums jau vairs nav par manu individuālo varējumu, bet par komandu kā tādu. No komandas gaidu pašus lielākos sasniegumus. Uzvara čempionātā ir pirmais mērķis, bet viss, kas izdosies pēc tam - to jau redzēsim...
- Un kā ir ar tavu paša gatavību finālturnīram?
Fiziski es jūtos ļoti labi. Man šķiet, ka arī mentāli es tagad esmu vairāk nobriedis, nekā pirmajā čempionātā. Es teiktu, ka jā - jūtos gatavs.