"Rubene" atspēlējas un "bullīšos" izcīna ZU18 zeltu

12.02.2023

Par Latvijas Jaunatnes čempionāta florbolā čempioniem vecuma grupā ZU18 kļuva "Rubenes" florbolisti, kas šovakar Kocēnu sporta namā notikušajā finālmačā pret "Ķekavu" spēja likvidēt divu vārtu deficītu, panākot neizšķirtu (6:6), bet pēcspēles metienos svinēja uzvaru ar 7:6. Bullīšu sērijā nepārspējams bija "Rubenes" vārtsargs Miks Kvetkovskis.

Finālspēles rezultātu 7. minūtē atklāja kocēnietis Hugo Buhrots, izmantojot savas komandas skaitlisko pārsvaru (1:0). 11. minūtē Toms Pētersons panāca jau 2:0. Pirmā perioda pēdējo sešu minūšu laikā divus vārtus guva ķekavietis Endijs Vilde, uz rezultātu tablo atjaunojot līdzsvaru (2:2). Otrajā trešdaļā Kocēnu komanda vēlreiz izvirzījās vadībā – 4:3. Pēdējais periods sākās ar "Ķekavas" florbolistu ofensīvu – četru minūšu laikā viņi guva trīs vārtus, izvirzoties vadībā ar 6:4. Ar vārtu guvumiem izcēlās Toms Ķeirāns, Matīss Grīnbergs un Martins Brazovskis. Pēdējais vārds pamatlaikā gan piederēja Kocēnu komandas spēlētājiem - pa golam iemeta Kārlis Dūmiņš un Gustavs Siliņš, atjaunojot neizšķirtu (6:6). Piecās pagarinājuma minūtēs vārti netika gūti, tāpēc uzvarētāju noskaidrošanai bija jāizpilda pēcspēles metieni. Kocēnieši savu vārtu drošību uzticēja Mikam Kvetkovskim, kurš līdz tam spēli bija vērojis no rezervistu soliņa. Šis gājiens atmaksājās pilnībā, jo Kvetkovskis atvairīja visus trīs pretinieku metienus, kamēr viņa komandas biedri Kārlis Dūmiņš, Kristers Orlovs un Gustavs Siliņš savus bullīšus realizēja. Kocēnu "Rubene" svinēja uzvaru ar 7:6 un varēja virs galvām celt čempionu kausu. Ķekavas komandai nācās samierināties ar vicečempiones titulu.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Toms Pētersons, kurš ar 3 (1+2) punktiem bija rezultatīvākais. Divus vārtus guva viņa komandas biedrs Hugo Buhrots, bet Kārļa Dūmiņa kontā 2 (1+1) punkti. Par labāko starp ķekaviešiem atzina Tomu Ķeirānu, kuram 3 (2+1) punkti. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Endijs Vilde.

"Ķekava" – "Rubene" 6:7 PM (2:2, 1:2, 3:2, 0:0, 0:1)

31:28 (7:5; 10:8; 11:11, 3:4)

"Ķekava" – Toms Ķeirāns 3 (2+1), Endijs Vilde 2 (2+0), Endijs Umberts Barruss 2 (0+2), Reinis Melgailis 2 (0+2), Matīss Grīnbergs 1 (1+0), Martins Brazovskis 1 (1+0), Ernests Ronis 1 (0+1).

"Rubene" – Toms Pētersons 3 (1+2), Hugo Buhrots 2 (2+0), Kārlis Dūmiņš 2 (1+1), Gustavs Siliņš 1 (1+0), Rihards Avots 1 (1+0), Kristers Orlovs 1 (0+1), Pēteris Gailis 1 (0+1).