Latvieši uzvar poļus un saglabā cerības uz 1. vietu

01.10.2022

Vācijas pilsētā Veisenfelsā notiekošajā Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrā trešo uzvaru izcīnījusi Latvijas vīriešu florbola izlase, kas šovakar ar 5:3 pārspēja Polijas valstsvienību. Pēc šī panākuma latvieši saglabā ļoti reālas izredzes uz turnīra galveno trofeju, lai to iegūtu, mūsējiem rīt jāuzvar Norvēģijas izlase.

Spēli ļoti veiksmīgi sāka Latvijas komanda, kas pirmo septiņu minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 2:0. Ar vārtu guvumiem izcēlās Artis Raitums un Kevins Šmits, turklāt otrais gols tika iemests, realizējot latviešu skaitlisko vairākumu. Perioda izskaņā poļi vienus vārtus atguva (2:1) un pat varēja panākt izlīdzinājumu, bet ar 13. minūtē izpildīto soda metienu galā tika mūsu jaunais vārtsargs Klaids Maļcevs. Otrās trešdaļas laikā abas izlases apmainījās ar vārtu guvumiem (3:2), Latvijas izlases labā vārtus guva aizsargs Morics Krūmiņš. Pēdējā perioda pirmajās divās minūtēs mūsu florbolisti faktiski nodrošināja sev izšķirošo pārsvaru, gūstot divus vārtus (5:2). Pa golam Gustava Griezīša un Daniela Jāņa Aņa kontā. Līdz spēles beigām Polijas izlases spēlētāji vienus vārtus atguva, bet ļoti svarīgu uzvaru ar 5:3 varēja svinēt Latvijas valstsvienība.

Norvēģija

Labākā spēlētāja balvu Latvijas izlasē jau otro maču pēc kārtas saņēma mūsu komandas kapteinis Artis Raitums, kura kontā viens vārtu guvums. Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 2 (1+1) punktiem bija Morics Krūmiņš.