Latvijas izlase par pirmo uzvaru cīņā pret ASV

02.12.2021

img_9072.jpg

Zviedrijas pilsētā Upsalā turpinās pasaules čempionāta florbolā sievietēm finālturnīrs. Šodien pulksten 13.00 (pēc Latvijas laika), mūsu izlase dosies laukumā, lai ar spēli pret ASV valstsvienību uzsāktu miniturnīru par 9.vietu pasaulē. Spēle tiešraidē tiks translēta televīzijas kanālā TV4, kā arī interneta portālā Sportacentrs.com.

 

Latvietes pirmo spēli šajā finālturnīrā aizvadīja 28. novembrī, kad mērojās spēkiem ar polietēm. Tā mūsu meitenēm bija labākā iespēja pacīnieties par augstāku vietu apakšgrupā, kas tomēr palika neizmantota, jo mača sākums bija katastrofāls – 5. minūtē dažu sekunžu laikā tika ielaisti divi vārti, turklāt brīdī, kad mūsu izlasei bija skaitliskais pārsvars. Turpinājumā cīņa vairāk vai mazāk izlīdzinājās, tomēr sasmelt izlieto Latvijas florbolistēm vairs neizdevās – tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 4:6. Pa diviem vārtiem mūsu komandas labā guva kapteine Elīza Elizabete Bērziņa un Anna Ankudinova, kura saņēma labākās spēlētājas balvu. Nākamajā dienā latvietes tikās ar titulēto Šveices valstsvienību, kuru līdz šim vēl nebija izdevies uzveikt. Šajā mačā latvietēm praktiski nebija cerību uz panākumu – tika piedzīvota sakāve ar 0:13, lai gan arī mūsu meitenēm bija dažas vārtu gūšanas iespējas. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta aizsardze Samanta Bērziņa. Aizvakar, 30. novembrī, mūsu florbolistes mērojās spēkiem ar Čehijas izlasi, kas jau pirmajās divās spēlēs bija nodrošinājusi sev pirmo vietu apakšgrupā. Lai arī tika piedzīvots zaudējums ar 0:8, tieši šajā mačā latvietes parādīja savu līdz šim labāko sniegumu, atzīstami nocīnoties aizsardzībā. Vārtu gūšanas iespējas, kuras bija, atkal gan palika neizmantotas. Labākās spēlētājas godā vārtsardze Jana Filipsone, kura atvairīja 28 no 36 pretinieču metieniem. Vakar astotdaļfināla mačā Latvijas izlase tikās ar Norvēģijas valstsvienību. Lai arī spēles rezultātu jau pirmajā minūtē atklāja latvietes, sekoja 15 ļoti neveiksmīgas minūtes, kuru laikā mūsu meitenes ielaida septiņus vārtus (1:7). Atlikušajā laikā latvietes centās izglābties no zaudējuma, tomēr to nespēja, kapitulējot ar 6:3. Divus vārtus guva Anna Ankudinova, bet pa 3 (1+2) rezultativitātes punktiem sakrāja Jūlija Rozīte un Simona Grāpēna, kurai tika labākās spēlētājas balva.

 

ASV florbolistes šo finālturnīru sāka C apakšgrupā, kur ar 6:9 zaudēja dānietēm, ar 16:0 sagrāva itālietes, kā arī ar 8:6 pārspēja Taizemes izlasi. Vakar astotdaļfināla spēle amerikānietes bez variantiem ar 0:20 kapitulēja Slovākijas florbolistēm.

 
Mūsu valstsvienības sastāvā iekļautas divas vārtsardzes, četras aizsardzības spēlētājas un 14 uzbrucējas. Vislielākā spēlētāju pārstāvniecība ir no Kocēnu "Rubene" kluba - deviņas florbolistes. Pa divām spēlētājām ir no "Ķekavas Bulldogs/NND" un Cēsu "Lekrings", bet pa vienai pārstāv komandas "Līgatne" un FK "Ķekava". Vēl piecas florbolistes ikdienā spēlē ārzemju klubos Šveicē un Somijā.
 
Latvijas sieviešu izlase pasaules rangā šobrīd ieņem septīto pozīciju, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Šveices pilsētā Neišatelē, mūsu meitenes izcīnīja astoto vietu. Latvietes piedalījušās visos 12 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, ikreiz iekļūstot labāko astotniekā. 2007. gada pasaules čempionāta Latvijas sieviešu valstsvienība ieguva pat augsto ceturto vietu pasaulē, kas ir visu laiku labākais sasniegums starp visu sporta spēļu Latvijas pieaugušo izlasēm.
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs:

 Nr.p.k.

Spēlētāja 

Pozīcija

Komanda

1. 

Simona Grāpēna

Uzbrucēja

Rubene

2. 

Jūlija Rozīte

Uzbrucēja

Floorball Zürich Lioness (Šveice)

3. 

Laura Gaugere 

Uzbrucēja 

Rubene 

4. 

Samanta Bērziņa 

Aizsardze 

Rubene 

5. 

Marta Lība Zameca 

Aizsardze

Rubene 

6. 

Zane Darša 

Uzbrucēja 

Rubene 

7. 

Elīza Elizabete Bērziņa 

Uzbrucēja 

Līgatne 

8. 

Anna Ankudinova 

Uzbrucēja 

Floorball Zürich Lioness (Šveice) 

9. 

Evelīna Garbare 

Uzbrucēja 

R.A. Rychenberg Winterthur (Šveice) 

10. 

Klinta Mārtiņjēkaba 

Uzbrucēja 

Kalannin Pallo-65 (Somija) 

11. 

Luīze Raseiceva 

Uzbrucēja 

Lekrings 

12. 

Anna Mūrniece 

Uzbrucēja 

Ķekavas Bulldogs/NND 

13. 

Emīlija Salaciete 

Uzbrucēja 

Rubene 

14. 

Kristiāna Elizabete Krūmiņa 

Aizsardze 

FK Ķekava 

15. 

Daniela Dafne Hāne 

Aizsardze 

Rubene 

16. 

Liliāna Jakovicka 

Uzbrucēja 

Lekrings 

17. 

Zane Ziedone 

Uzbrucēja 

Rubene 

18. 

Madlēna Rozīte 

Uzbrucēja 

Rubene-1 

19. 

Jana Filipsone 

Vārtsardze 

Ķekavas Bulldogs/NND 

20. 

Elīna Jeige 

Vārtsardze 

Skorpion Emmental Zollbrück (Šveice) 

Galvenais treneris: Jānis Inģists

Trenere: Linda Līce

Fiziskās sagatavotības treneris: Kaspars Reikmanis

Fizioterapeits: Jānis Skriaba

Mediķe: Lilita Lazdiņa

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Laura Pļavniece

 

SPORTS VIENO!