Par 5. vietu – pret pasaules čempionātos līdz šim neuzvarētajām polietēm

04.09.2021

img_1496.jpg

Vakar Zviedrijas pilsētā Upsalā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā sieviešu U19 izlasēm mūsu juniores nodemonstrēja fantastisku cīņassparu, ar 7:6 pārspējot spēcīgo Slovākijas izlasi un nodrošinot sev vismaz sesto vietu pasaulē. Šodien latvietēm ir iespēja iegūt sev pat piekto vietu, bet, lai to izdarītu, jāuzvar Polijas juniores, kuras mūsu florbolistēm pasaules čempionātos līdz šim vēl nav izdevies pieveikt. Spēle sāksies pulksten 20.30 (pēc Latvijas laika).

 

Pasaules čempionātu Upsalā Latvijas juniores sāka 1.septembrī ar spēli pret spēcīgo Čehijas valstsvienību. Nevarēja būt nekādu iebildumu, ka pašreizējās bronzas medaļu īpašnieces ir krietni meistarīgākas par mūsu meitenēm, tomēr sagrāve ar 0:16 un tas, ka latvietes tā arī netika pie kaut viena vārtu guvumu, šķiet nedaudz netaisnīgi. Par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīta vārtsardze Barbara Rabčevska, kura sev atvēlētajā laikā atvairīja 31 no 43 pretinieču metieniem. Aizvakar latvietēm bija vēl nopietnāks pārbaudījums – eksāmens pie pasaules čempionēm zviedrietēm. Lai arī pretinieču pārsvars bija milzīgs, tieši mūsu meitenes pirmā perioda vidū izvirzījās vadībā ar 1:0, vārtus guva Samanta Bērziņa. Pēc pirmās trešdaļas Zviedrijas izlase atradās vadība ar 2:1, bet atlikušajā laikā guva vēl 12 vārtus, sagādājot mūsu izlasei otro zaudējumu – 1:14. Labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma uzbrucēja Anna Ankudinova. Vakar, 3. septembrī, latvietes ar spēli pret slovākietēm noslēdza apakšgrupas turnīru. Cīņas lielāko daļu vadībā atradās tieši mūsu florbolistes, pāris reižu viņu pārsvars sasniedza pat trīs vārtus. Pēdējā periodā latvietēm bija jāiztur milzīgs pretinieču spiediens, bet viņas to spēja un svinēja ļoti svarīgu uzvaru ar 7:6. Pa 4 (2+2) punktiem mūsu izlases labā guva Simona Grāpēna un Anna Ankudinova, bet labākās spēlētājas balvu ieguva Samanta Bērziņa.

 

Polijas juniorēm, kas iepriekšējā čempionātā iekļuva pusfinālā un cīnījās par medaļām, līdz šim piederēja ceturtā vieta pasaulē. Šo čempionātu viņas sāka ar zaudējumu šveicietēm (1:6), turpinājumā ar 4:0 uzvarēja vācietes, ar 1:0 pārspēja krievietes, bet vakar ar 1:5 atzina somiešu pārākumu, šoreiz pusfinālam nekvalificējoties. Polijas junioru izlase nepiedalījās pašā pirmajā pasaules čempionātā, kurā latvietes izcīnīja augsto ceturto vietu, bet visos pārējos ierindojušās augstāk par mūsu florbolistēm. Pasaules čempionātos Latvijas un Polijas junioru komandas savstarpējos mačos līdz šim tikušās trīs reizes. 2006. gadā ar 7:4 uzvarēja polietes, 2010. gadā viņas bija pārākas ar 3:2, 2014. gadā abas izlases nospēlēja neizšķirti (3:3), bet pēc tam sekojusi vēl viena Polijas izlases uzvara – 2016. gadā 5:2.

 

Latvijas izlasē iekļautas divas vārtsardzes, septiņas aizsardzes un 11 uzbrucējas. Vislielākā pārstāvniecība (sešas spēlētājas) ir no Kocēnu "Rubenes", četras florbolistes pārstāv "FK Ķekava", trīs - Cēsu "Lekringu", divas - "Ķekavas Bulldogs/NND", bet viena - "Rēzeknes BJSS". Četras valstsvienības spēlētājas nākamajā sezonā spēlēs ārvalstu klubos - Aurēlija Zariņa (Somijas "Kalannin Pallo-65"), Anna Ankudinova, Samanta Bērziņa un Jūlija Rozīte (visas - Šveices "Floorball Zurich Lioness").

 

Septiņas no šīm spēlētājām (Anna Ankudinova, Laura Gaugere, Jūlija Rozīte, Simona Grāpēna, Kristiāna Elizabete Krūmiņa, Viktorija Kuročkina un Kate Meldere) piedalījās iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018. gadā notika Šveicē, bet piecas (Laura Gaugere, Anna Ankudinova, Jūlija Rozīte, Simona Grāpēna un Samanta Bērziņa) savus spēkus jau pamēģinājušas arī pieaugušo pasaules čempionātā.

 

Latvijas sieviešu U19 izlases sastāvs:

 Nr.p.k. Spēlētāja  Pozīcija

Komanda

1. 

Laura Gaugere

Uzbrucēja

Rubene

2. 

Nikola Biezuma

Aizsardze

Ķekavas Bulldogs/NND

3. 

Lāsma Ēvele

Aizsardze

Rubene

4. 

Marta Lība Zameca

Uzbrucēja

Rubene

5. 

Jūlija Rozīte

Uzbrucēja

Floorball Zurich Lioness (Šveice)

6. 

Simona Grāpēna

Uzbrucēja

Rubene

7. 

Daniela Dafne Hāne

Aizsardze

Rubene

8. 

Samanta Bērziņa

Aizsardze

Floorball Zurich Lioness (Šveice)

9. 

Kristiāna Elizabete Krūmiņa

Aizsardze

FK Ķekava

10. 

Viktorija Kuročkina

Aizsardze

FK Ķekava

11. 

Katrīna Kate Fībiga

Uzbrucēja

FK Ķekava

12. 

Anna Ankudinova

Uzbrucēja

Floorball Zurich Lioness (Šveice)

13. 

Dārta Derupa

Uzbrucēja

Ķekavas Bulldogs/NND

14. 

Aurēlija Zariņa

Uzbrucēja

Kalannin Pallo-65 (Somija)

15. 

Betija Raseiceva

Uzbrucēja

Lekrings

16. 

Kate Meldere

Aizsardze

Lekrings

17. 

Luīze Raseiceva

Uzbrucēja

Lekrings

18. 

Jolanta Bačkure

Vārtsardze

Rēzeknes BJSS

19. 

Emīlija Salaciete

Uzbrucēja

Rubene

20. 

Barbara Rabčevska

Vārtsardze

FK Ķekava

 

Galvenais treneris: Jurijs Fedulovs

Treneris: Pēteris Stepītis

Vārtsargu treneris: Valērijs Bodnieks

Fiziskās sagatavotības trenere: Gundega Immere

Fizioterapeits: Jānis Skriaba

Mediķe: Lilita Lazdiņa

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Linda Līce

SPORTS VIENO!