Šodien pret polietēm - latviešu priekšpēdējās iespējas spēle

06.05.2016

izlase_filipsone.jpg

Šodien jeb šonakt (pēc Latvijas laika - pulksten 22.30) Kanādas pilsētā Belvilā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā sieviešu U19 izlasēm ļoti svarīgu spēli aizvadīs Latvijas junioru valstsvienība, kas krustos nūjas ar Polijas florbolistēm cīņā par 3.vietu apakšgrupā jeb vietu pasaules labāko komandu sešiniekā. Latvietēm šajā mačā derēs tikai uzvara.

 

Turnīra pirmajās divās spēlēs Latvijas sieviešu florbola nākotne tikās ar apakšgrupas favorītēm - pasaules vicečempionēm somietēm un bronzas medaļniecēm čehietēm. Lai arī uz panākumu pret šīm izlasēm cerību bija ārkārtīgi maz, nevar neuztraukt rezultāti, ar kādiem piedzīvoti zaudējumi - pret Somijas komandu 1:21, pret Čehijas - 5:15. Pozitīvais ir tas, ka otro maču mūsu florbolistes aizvadīja ievērojami labāk nekā pirmo - lai arī  savos vārtos tika ielaistas veselas 15 bumbiņas, iemest piecus golus čehietēm arī jāmāk.

 

 

Latvijas izlases spēļu kalendārs A divīzijas B grupā:

Datums

Plkst.

1.komanda

2.komanda

Rez.

04.05.2016.

23.10

Latvija U19

Somija U19

1:21

05.05.2016.

22.30

Latvija U19

Čehija U19

5:15

06.05.2016.

22.30

Polija U19

Latvija U19

 

 

Tiesa, dienu iepriekš čehietes no saviem vārtiem ārā ķeksēja veselas septiņas bumbiņas, piedaloties šī čempionāta pagaidām lielākās sensācijas tapšanā. Spēles vidū būdamas vadībā pret polietēm ar 6:3, Čehijas florbolistes pamanījās šo pārsvaru izsēt un nospēlēt neizšķirti - 7:7. Čehietēm tas lika pamatīgi saņemties - ja pirmajā mačā viņas bija iedomājušās uzvarēt ar pusi spēka, tad jau pret latvietēm tika rādītā teju visa meistarība un cīņasspars. Polietes vakar tikās ar somietēm un palika bez vārtu guvuma - 0:19. Teorētiski Polijas izlase pirms spēles ar mūsu florbolistēm ir saglabājusi iespēju iekļūt pusfinālā, bet īpaši reāli tas nav, jo tad čehietēm jāpiekāpjas Somijas valstsvienībai ar vēl lielāku vārtu starpību, bet polietēm burtiski jāiznīcina Latvijas izlase. Praktiski šīsdienas spēle būs cīņa par 3.vietu apakšgrupā, kurā poļu florbolistēm pietiktu arī ar neizšķirtu rezultātu, bet latvietēm vajadzīga tikai un vienīgi uzvara. Neizšķirta vai zaudējuma gadījumā mūsu meitenēm jau rīt būs jāspēlē par vietas saglabāšanu A divīzijā, pretiniecēs visdrīzāk būs norvēģietes.

 

Spēles tiešraide: ŠEIT

 

Arī pirms diviem gadiem, kad čempionāts notika Polijā, polietes un latvietes bija vienā apakšgrupā un cīnījās par 3.vietu tajā. Toreiz latvietes maču uzsāka lieliski - divi Ingas Ameteres un vienas Lāsmas Mangules vārtu guvums pēdējā perioda pirmajā minūtē ļāva viņām atrasties vadībā ar 3:0, bet, kā jau sieviešu sportā nereti mēdz notikt, turpinājumā viss apgriezās ar kājām gaisā - jau 54.minūtē pretinieces panāca izlīdzinājumu, spēle tā arī beidzās neizšķirti - 3:3. Labākas vārtu attiecības dēļ Polija ierindojās 3.vietā, bet latvietēm savu vietu A divīzijā nācās aizstāvēt mačā ar ungārietēm, ko sekmīgi izdevās izdarīt - 4:2.

 

B apakšgrupas turnīra tabula:

V.

Izlase

Sp.

U.

N.

Z.

V.Att.

P.

1.

Somija

2

2

0

0

40:1

4

2.

Čehija

2

1

1

0

22:12

3

3.

Polija

2

0

1

1

7:26

1

4.

Latvija

2

0

0

2

6:36

0

 

Polijas sieviešu U19 izlasei līdz šim pasaules čempionātos veicies pat nedaudz labāk, nekā latvietēm, pašā pirmajā tāda līmeņa turnīrā tā gan vēl nepiedalījās. Augstākā izcīnītā vieta tāpat kā mūsu meitenēm ir ceturtā (2008.gadā), bet polietes nekad nav pametušas A divīziju, kamēr mūsu florbolistes 2010.gadā no tās izkrita, bet 2012.gadā B divīzijā ierindojās tikai 2.vietā jeb 10.vietā pasaules čempionāta kopvērtējumā. Pirms diviem gadiem pašu valstī notikušajā pasaules čempionātā polietes finišēja 6.vietā - tieši vienu pozīciju priekšā latvietēm.

 

Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs pirms spēles pret polietēm neslēpa, ka vietu mūsu izlases vārtos šoreiz pirmā ieņems Jana Filipsone. To, vai viņai būs nepieciešama maiņa, rādīs notikumi laukumā. Visos spēlētāju virknējumos, izņemot pirmo maiņu, veiktas nelielas korekcijas. Treneris atzina, ka vakardienas mačā pret čehietēm, lai arī tika piedzīvots smags zaudējums, mūsu florbolistes jau sāka demonstrēt to sniegumu, kādu no viņām sagaida izlases vadība. Arī šodien mūsu meitenēm būs dots uzdevums spēlēt agresīvi, būt nepiekāpīgām divcīņās, kā arī gaidīt iespējas, lai izmantotu savus pretuzbrukumus.

 

Latvijas U19 izlases sākumsastāvs spēlē pret Polijas valstsvienību:

1.maiņa: Liene Krauja (U) - Ieva Ločmele (U) - Inga Ametere (U); Paula Sloģe (A) - Elizabete Pavlovska (A).

2.maiņa: Kate Gārde (U) - Edīte Ozoliņa (U) - Klinta Mārtiņjēkaba (U); Kristiāna Grāvīte (A) - Sabīne Anna Zīverte (A).

3.maiņa: Monika Džigure (U) - Rebeka Laure (U) - Linda Dadajeva (U); Ance Krjukova (A) - Nensija Šimkūna (A).

Vārtos: Jana Filipsone.

Rezervē: Elīna Jeige, Elīna Tauriņa, Linda Lubgāne, Liliāna Jakovicka.

 

Latvijas sieviešu U19 izlase:

Nr.p.k.

Vārds un Uzvārds

P.

Komanda

1.

Jana Filipsone

V

FK NND

2.

Rebeka Laure

U

Rubene

3.

Inga Ametere

U

Ķekavas Bulldogs

4.

Edīte Ozoliņa

U

Ķekavas Bulldogs

5.

Kate Gārde

U

LiepU

6.

Linda Dadajeva

U

Rīgas Lauvas

7.

Liene Krauja

A

Rīgas Lauvas

8.

Ieva Ločmele

U

Rīgas Lauvas

9.

Paula Sloģe

U

Rīgas Lauvas

10.

Kristiāna Grāvīte

A

Rīgas Lauvas

11.

Monika Džigure

U

Rīgas Lauvas

12.

Klinta Mārtiņjēkaba

U

Lekrings

13.

Ance Krjukova

U

Rīgas Lauvas

14.

Liliāna Jakovicka

A

Rīgas Lauvas

15.

Linda Lubgāne

A

FK Sala

16.

Elīna Tauriņa

A

Lekrings

17.

Sabīne Anna Zīverte

A

Rubene

18.

Elīna Jeige

V

Ķekavas Bulldogs

19.

Elizabete Pavlovska

A

Rubene

20.

Nensija Šimkūna

U

Rīgas Lauvas

 

Galvenais treneris: Jurijs Fedulovs

Treneris: Gints Vīnbergs

Vārtsargu treneris: Valērijs Bodnieks

Ārste: Lilita Lazdiņa

Fizioterapeite: Jolanta Tauriņa-Ieveniece

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Dace Grizāne

SPORTS VIENO!