Juniori turpina gatavoties pasaules čempionātam

25.01.2021

mu19izlase.jpg

Latvijas vīriešu U19 izlases kandidāti Valmierā aizvadījuši sešu dienu treniņnometni, kas bija kārtējais sagatavošanās posms pasaules čempionātam, kura norise no 28. aprīļa līdz 2. maijam plānota Čehijas pilsētā Brno. Valstsvienības galvenais treneris Ainārs Juškēvičs uz nometni bija uzaicinājis 33 spēlētājus.

 

Ārkārtējās situācijas laikā visas florbola izlašu aktivitātes norisinās stingri ievērojot īpaši izstrādātas "Latvijas nacionālo florbola izlašu nometņu COVID-19 protokola vadlīnijas". Nometne notika pēc "burbuļa" principa - gan uzsākot, gan pabeidzot to visiem dalībniekiem tika veikti COVID-19 testi.

 

Starp kandidātiem atrodami trīs vārtsargi un 30 laukuma spēlētāji. Vislielākā pārstāvniecība ir "Talsu NSS/Krauzers" klubam - astoņi florbolisti. Seši spēlētāji pārstāv "FK Kurši", pieci - "Lielvārde/FatPipe", pa trim - Stalbes "SK Pārgauja" un Kocēnu "Rubene", pa diviem - Cēsu "Lekrings" un "FBK Valmiera", bet pa vienam - "RTU/Rockets", "Oxdog/Ulbroka", "Ķekava" un "Bauska".

 

Bez ierastajām florbola un fiziskās sagatavotības aktivitātēm, nometnes programmā bija iekļauts arī saliedēšanās pasākums Priekuļu slēpošanas trasē un video konference, kurā ar pieredzi dalījās Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Pēteris Trekše, Klāvs Jansons un Jānis Ragovskis.

 

Pēc aizvadītās nometnes komentāru sniedza izlases galvenais treneris Ainārs Juškēvičs: "Šobrīd šis mums ir kā pirmsezonas sagatavošanās posms. Spēlētāji ir dažādās fiziskās kondīcijās un nometnes mērķis bija sagatavot viņu ķermeņus turpmākajām slodzēm. Protams, vispozitīvākās emocijas puišiem izraisīja iespēja atkal darboties ar nūjām zālē, varēja just, ka visi ir noilgojušies pēc florbola spēlēšanas."

 

Latvijas vīriešu U19 izlases kandidāti:

 

Spēlētājs

Komanda

Andrejs Šķerbergs

Talsu NSS/Krauzers

Dilans Kronentāls

Talsu NSS/Krauzers

Mariss Bergmanis

Talsu NSS/Krauzers

Mariss Šķuburs

Talsu NSS/Krauzers

Roberts Armands Ragovskis

Talsu NSS/Krauzers

Valters Kalnietis

Talsu NSS/Krauzers

Klāvs Araks

Talsu NSS/Krauzers

Kristians Ralfs Lavendels

Talsu NSS/Krauzers

Jānis Driļevskis

SK Pārgauja

Jēkabs Berkolts

SK Pārgauja

Tomass Kristofers Birstiņš

SK Pārgauja

Jēkabs Keišs

Rubene

Klaids Maļcevs

Rubene

Markuss Dumpis

Rubene

Toms Ķeirāns

RTU/Rockets

Ralfs Klempners

Oxdog Ulbroka

Armands Savins

Lielvārde/FatPipe

Lauris Kārkliņš

Lielvārde/FatPipe

Maikls Nazarovs

Lielvārde/FatPipe

Markuss Nazarovs

Lielvārde/FatPipe

Oskars Tūtāns

Lielvārde/FatPipe

Jorens Malkavs

Lekrings

Krišjānis Tiltiņš

Lekrings

Kārlis Degins

Ķekava

Gustavs Griezītis

FK Kurši

Mārtiņš Puķīte

FK Kurši

Ralfs Polis

FK Kurši

Rihards Markuss Mednis

FK Kurši

Sandis Lēvalds

FK Kurši

Toms Peniķis

FK Kurši

Ričards Riba

FBK Valmiera

Ralfs Matīss Balodis

FBK Valmiera

Everts Janušauskis

Bauska

 

Galvenais treneris: Ainārs Juškēvičs

 

Gaidāmais čempionāts notiks pēc jaunas izspēles sistēmas. 16 valstsvienības būs sadalītas četrās apakšgrupās - iepriekšējā turnīra astoņas spēcīgākās izlases veidos A un B grupas, bet pārējās iedalītas C un D grupās. Pēc viena apļa turnīra apakšgrupās sekos spēles par vietām - C un D grupu ceturtās vietas cīnīsies par 15. pozīciju, trešās vietas par 13. pozīciju, bet otrās vietas par 11. pozīciju. C un D grupu pirmās vietas spēlēs pret A un B grupu ceturtajām vietām un šo "mazo pusfinālu" uzvarētājas izspēlēs 7. vietu čempionātā (un nākamajā čempionātā spēlēs spēcīgākajās A vai B grupās), bet zaudētājas izspēlēs 9. vietu čempionātā (un nākamajā čempionātā spēlēs C vai D grupās). A un B grupu trešās vietas savā starpā sadalīs pasaules piektās spēcīgākās izlases godu, bet A un B grupu pirmās divas vietas pēc klasikās shēmas aizvadīs pusfinālus, finālu un spēli par bronzas medaļām.

 

Latvijas izlase Brno spēlēs A apakšgrupā, kurā mūsu pretinieki būs pašreizējie pasaules čempioni čehi, bronzas medaļnieki somi un slovāki (6. vieta). Latvijas juniori iepriekšējā čempionātā, kurš notika pēc vecās sistēmas, izcīnīja 5. vietu.

 

Pasaules čempionāta apakšgrupas

 

A grupa

B grupa

C grupa

D grupa

 Čehija (1)  Zviedrija (2)  Slovēnija (10) Norvēģija (8)
Somija (3)  Šveice (4) Krievija (11) Polija (12) 
Latvija (5)  Dānija (7) Kanāda (13) Japāna (15)
Slovākija (6)  Vācija (9) Jaunzēlande (16) Austrālija (20)

 

Latvijas izlases spēles

 

28. aprīlis, 10:30 Latvija - Slovākija
29. aprīlis, 13:30 Latvija - Somija
30. aprīlis, 19:30 Latvija - Čehija

 

 

BALTA
SPORTS VIENO!