Latvijas izlase sakauj Lielbritāniju un brauks uz Singapūru

03.02.2023

Kocēnos notiekošā pasaules čempionāta florbolā kvalifikācijas turnīrā šodien svarīgu uzvaru izcīnīja Latvijas sieviešu izlase, kas fantastiska līdzjutēju atbalsta uzmundrināta ar 17:0 sagrāva Lielbritānijas izlasi. Pa pieciem rezultativitātes punktiem sakrāja Samanta Bērziņa un Laura Gaugere, bet labākās spēlētājas balvu saņēma Klinta Mārtiņjēkaba, kura izcēlās ar "hat-trick". Neatkarīgi no divu pēdējo spēļu rezultātiem latvietes sev garantējušas tiesības doties uz pasaules čempionāta finālturnīru, kas decembrī notiks Singapūrā.

Spēle starp Latvijas un Lielbritānijas izlasēm sākās ar latviešu ofensīvu, vienā no uzbrukumiem bumbiņa pat atsitās pret pretinieču vārtu pārliktni, taču rezultāts nemainījās. Pakāpeniski attapās Lielbritānijas florbolistes un sāka arvien aktīvāk uzbrukt. Līdz pirmajām vārtu guvumam bija jāgaida gandrīz 14 minūtēs, līdz, izmantojot skaitlisko vairākumu, rezultātu atklāja Samanta Bērziņa – 1:0.Līdz pirmā perioda beigām Jūlija Rozīte un Laura Gaugere, asistējot viena otrai, panāca jau 3:0. Otrās trešdaļas laikā latvietes savu pārsvaru dubultoja – 6:0, divus golus iemeta Klinta Mārtiņjēkaba, bet vienu – Anna Ankudinova. Pēdējā periodā pretinieces vairs nespēja izturēt mūsu komandas uzspiesto tempu un ielaida vēl 11 vārtus, kapitulējot ar 0:17.

Lielbritānija – Latvija 0:17 (0:3, 0:3, 0:11)

Metieni: 15:35 (8:10, 4:11, 3:14)

Rezultatīvākās: Samanta Bērziņa 5 (4+1), Laura Gaugere 5 (1+4), Jūlija Rozīte 4 (2+2), Klinta Mārtiņjēkaba 3 (3+0), Simona Grāpēna 2 (2+0), Anna Ankudinova 2 (2+0), Aurēlija Zariņa 2 (1+1), Emīlija Salaciete 2 (0+2), Evelīna Garbare 1 (1+0), Kate Meldere 1 (1+0), Betija Raseiceva 1 (0+1).