FBK "Valmiera" aizved trīs punktus no "Ķekavas"

23.09.2022

Par ELVI florbola līgas vīriešiem līderi vismaz uz vienu dienu kļuvusi "Valmiera", kas šovakar viesos ar 6:3 apspēlēja "Ķekavu". Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 4 (3+1) punktiem bija Gvido Lauga.

Ķekavas sākumskolas sporta zālē spēkiem mērojās divas kaimiņienes turnīra tabulā, kurām pirms šī mača bija pa diviem punktiem - "Ķekava" un FBK "Valmiera". Jau pirmā perioda laikā savas pretenzijas uz uzvaru pieteica viesi, kas pēc Kevina Šmita un Arvja Kārkliņa metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0. Ķekavas florbolisti savu nulli no rezultātu tablo nodzēsa tikai 35. minūtē, kad Toma Ķeirāna piespēli vārtu guvumā pārvērta Klāvs Jansons – 1:2. Pēc otrās trešdaļas valmieriešiem jau atkal bija divu vārtu handikaps, jo 37. minūtē savus pirmos vārtus šajā mačā guva Gvido Lauga – 3:1. 55. minūtē viesiem bija triju vārtu pārsvars (5:2), jo uz vēl diviem Gvido Laugas goliem ķekavieši spēja atbildēt tikai ar vienu Klāva Jansona vārtu guvumu. 59. minūtē bija vēsturiska ar to ka pie pirmā punkta šajā sezonā tika Valmieras komandas leģionārs Pāvels Semjonovs, kuram izdevās ieraidīt bumbiņu tobrīd tukšajos mājinieku vārtos – 6:2. Punktu šim mačam pielika ķekavietis Toms Ķeirāns, kurš ar vārtu guvumu izcēlās 30 sekundes pēc Semjonova – 3:6. Galarezultātā svarīgu uzvaru ar 6:3 svinēja FBK "Valmiera".

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Klāvs Jansons, kurš ar 3 (2+1) punktiem bija rezultatīvākais. Viņa maiņas partneris Toms Ķeirāns izcēlās ar 2 (1+1) punktiem. Par labāko starp valmieriešiem atzina vārtsargu Agri Rogaini, kurš atvairīja 21 no 24 pretinieku metieniem. Valmieras komandas labā 4 (3+1) punktus guva Gvido Lauga, 3 (1+2) punkti Arvja Kārkliņa kontā, bet 2 (1+1) punktus sakrāja Kevins Šmits. Pēc šīs uzvaras FBK "Valmiera" ar astoņiem punktiem kļuva par turnīra tabulas līderi, bet "Ķekavai" joprojām pieci punkti un ceturtā pozīcija.

"Ķekava" – FBK "Valmiera" 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)

23:31 (10:11; 6:11; 7:9)

"Ķekava" – Klāvs Jansons 3 (2+1), Toms Ķeirāns 2 (1+1), Kristaps Laugalis 1 (0+1).

FBK "Valmiera" – Gvido Lauga 4 (3+1), Arvis Kārkliņš 3 (1+2), Kevins Šmits 2 (1+1), Pāvels Semjonovs 1 (1+0), Ričards Riba 1 (0+1).