Otrajā pārbaudes spēlē pret somiem piedzīvota sakāve

17.10.2021

Latvijas vīriešu florbola izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, kas decembra pirmajā pusē notiks Helsinkos, šīs nedēļas nogalē aizvadīja treniņnometni Somijā, kuras laikā divas reizes mērojās spēkiem ar šīs valsts U23 vīriešu izlasi. Ja vakar mūsējie ar somiem cīnījās neizšķirti (6:6), tad šodien tika piedzīvota sagrāve ar 2:12. Vārtus mūsu komandas labā guva izlases nesenie juniori Oskars Tūtāns un Daniels Jānis Anis.

Ērikilas sporta hallē notikušās spēles rezultātu jau 4. minūtē varēja atklāt latvieši, jo Daniela Jāņa Aņa izrāviens uz vārtiem pa laukuma labo malu tika neatļauti kavēts. Tiesneši somus par šo pārkāpumu sodīja ar soda metienu, ko izpildīt devās Pēteris Trekše. Viņam gan neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu, tāpēc rezultāts nemainījās – 0:0. Par lūzuma punktu var nosaukt pirmā perioda vidu, kad tikai vienas minūtes laikā Somijas florbolisti guva veselus trīs vārtus, izvirzoties vadībā ar 3:0. Otrās trešdaļas vidū Oskara Tūtāna un Toma Akmeņlauka ātra saspēle noslēdzas ar to, ka Tūtāns raidīja bumbiņu pretinieku vārtos – 1:3. Aizķerties latviešiem gan neizdevās, jo 39. minūtē 22 sekunžu laikā somi guva vēl divus vārtus – 1:5. 46. minūtē, kad rezultāts bija 0:7, Daniels Jānis Anis, atrazdamies pretinieku vārtu priekšā, saņēma Matīsa Kristiana Morozova piespēli un ar lāpstiņas neērto pusi ieraidīja bumbiņu mājinieku cietoksnī – 2:7. Atlikušajā laikā ļoti rezultatīvi darbojās Somijas U23 izlase, kas guva piecus bezatbildes vārtus, svinot pārliecinošu uzvaru ar 12:2.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts aizsargs Oskars Tūtāns, kurš guva pirmos vārtus. Latvijas izlases vārtus šajā spēlē sargāja Valters Kasjaņenko, kurš atvairīja 23 no 35 pretinieku metieniem.