ELVI florbola līgas čempione – Kocēnu "Rubene"

20.06.2021

Par ELVI florbola līgas vīriešiem jauno čempioni kļuvusi Kocēnu "Rubene", kas šovakar Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā notikušajā finālspēlē ar 3:2 uzvarēja komandu "Talsu NSS/Krauzers". Izšķirošos vārtus 59. minūtē guva kocēniešu kapteinis Ingars Matisons.

Finālspēle sākās piesardzīgi, abām komandām veicot izlūkošanu. Bezvārtu neizšķirts uz rezultāta tablo saglabājās gandrīz līdz pašām pirmā perioda beigām, kad Anrijs Kuratņiks ar filigrānu piespēli vārtu priekšā izvirzīja Markusu Dumpi, kurš guva pirmos vārtus. Tas ļāva "Rubenei" pārtraukumā doties ar minimālu 1:0 vadību, bet pats Dumpis līdz ar perioda beigām saņēma divu minūšu noraidījumu.

Sākot otro periodu ar ar viena spēlētāja pārsvar, "Talsiem" spēles rezultātu vairākumā izlīdzināt nesanāca. Tomēr "Rubene" atdeva pretiniekiem iniciatīvu, cerot uz pretuzbrukumu iespējām. Perioda otrajā pusē talseniekiem izdevās atslēgt pretinieku vārtus. Andra Blumbaha neprecīzo metienu no vārtu priekšas mērķi ievirzīt sanāca Tomam Bitmanim, izlīdzinot mača rezultātu - 1:1. Taču talsenieki ātri pazaudēja koncentēšanos un nepiedodami aizmirsa savu vārtu priekša Arti Stepānu, kuram atlika mest bumbiņu tukšos vārtos, atgūstot pārsvaru kocēniešiem - 2:1.

Trešās trešdaļas ievadā individuāli lielisku manevru veica Artis Raitums, piesaistot sev lielu pretinieku uzmanību un atmetot piespēli pilnīgi brīvajam Bitmanim, kuram atlika no vārtu priekšas mest iekšā - 2:2. Pie neizšķirta rezultāta komandas spēlēja sasaistīti, saprotot to, ka katra kļūda var būt liktenīga cīņā par zelta medaļām. Vien divas minūtes līdz mača beigām savu nūju nesavaldīja talsenieks Andrejs Šķerbergs, tiekot nusūtīts uz noraidīto soliņa. "Rubene" zibenīgi vairākumā izspēlēja kombināciju, atrodot Ingaru Matisonu, kurš ietrieca bumbiņu vārtos, komandas kapteinim panākot rezultātu 3:2. Tieši Matisons tika atzīts par spēles vērtīgāko spēlētāju.