Latvietes Sešu nāciju turnīru sāks pret vācietēm un dānietēm

18.10.2019

1_85.jpg

Šodien Polijas pilsētās Novi Targā startēs Sešu nāciju izaicinājuma turnīrs florbolā sievietēm, kurā kopā ar polietēm, slovākietēm, vācietēm, dānietēm un norvēģietēm par pirmo vietu un kausu cīnīsies arī Latvijas izlase sava galvenā trenera Jurija Fedulova vadībā. Šodien latvietēm paredzētas divas spēles – pulksten 14.00 (pēc Latvijas laika) – pret Vācijas izlasi, bet pulksten 20.00 – pret Dānijas valstsvienību. Visu spēļu tiešraides būs pieejamas Starptautiskās florbola federācijas (IFF) YouTube kanālā.

 

Polijā notiekošais Sešu nāciju izaicinājuma turnīrs visām tā dalībniecēm būs pēdējā nopietnā spēku pārbaude pirms pasaules čempionāta, kas no 7. līdz 15.decembrim norisināsies Šveices pilsētās Neišatelē. Novi Targā pulcējušās tās sešas valstsvienības, kuras pasaules reitingā ierindojušās uzreiz aiz TOP-4 valstu izlasēm (Zviedrijas, Somijas, Šveices un Čehijas), bet savstarpējos mačos cer paaugstināt savu meistarību un ielauzties labāko četriniekā. Jāuzsver, ka Novi Targā notiekošajām spēlēm būs cits formāts – tiks aizvadīti trīs periodi, katrs no kuriem ilgs 15 nevis 20 minūtes. Triju dienu laikā katra komanda pa reizei tiksies ar katru.

 

Latvijas izlases spēļu kalendārs

Datums

Plkst.

1. komanda

2. komanda

Rez.

18.10.

14.00

Latvija

Vācija

6:2

18.10.

20.00

Dānija

Latvija

 

19.10.

14.00

Latvija

Norvēģija

 

19.10.

20.00

Polija

Latvija

 

20.10.

14.00

Latvija

Slovākija

 

 

Šodien pulksten 14.00 Latvijas florbolistes, kuras pasaules reitingā ieņem augsto 5.vietu, krustos nūjas ar Vācijas izlasi, kurai ir 8.vieta. Pēdējo reizi abas šīs valstsvienības spēkiem mērojās pirms diviem gadiem – arī Sešu nāciju turnīrā, kas norisinājās Slovākijas pilsētā Nitrā. Toreiz ar 6:5 uzvaru izcīnīja latvietes. Pirmo bumbiņu vācietes pašas ieraidīja savos vārtos, bet vēl pa golam mūsu valstsvienības labā guva Evita Knopa, Elīza Elizabete Bērziņa, Anna Ankudinova, Paula Egle un Zeltīte Bankava. Turklāt Bankavas vārti šajā mačā bija izšķirošie, jo 45.minūtē viņa panāca 6:5. Pirms tam Latvijas un Vācijas izlases pat divas reizes tikās 2015.gada pasaules čempionātā, kas notika Somijas pilsētā Tamperē. Apakšgrupas spēle noslēdzās neizšķirti (3:3), mūsu komandā ar vārtu guvumiem divas reizes izcēlās Evelīna Garbare, bet vienu – Evita Knopa. Spēlē par 5.vietu latvietes uzvarēja Vācijas florbolistes ar 5:2. Četrus vārtus guva Diāna Isjomina, bet ar vienu precīzu metienu izcēlās Ieva Priede.

 

Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs, runājot par šīsdienas spēli pret vācietēm, uzsvēra, ka vienmēr ir ļoti svarīgi turnīru sākt ar uzvaru un pozitīvām emocijām. Lai arī Vācijas valstsvienība ir samērā spēcīga, mūsu meitenēm būs jāpierāda, ka arī viņas savā meistarībā turpina pilnveidoties. Treneris savām padotajām dos norādījumu uzņemties iniciatīvu un būt aktīvām uzbrukumā. Protams, aizsardzībā vajadzīga maksimāla uzmanība – nedrīkst pieļaut kļūdas, ko pretinieces varētu pārvērst vārtu guvumos. Mūsu vārtu drošība turnīra pirmajā mačā tiks uzticēta Kristīnei Kirilovai.

 

Latvijas izlases maiņas spēlē pret Vācijas valstsvienību

1.maiņa: Paula Metāla (U) – Elīza Elizabete Bērziņa (U) – Paula Matisone (U); Evelīna Garbare (A) – Klinta Mārtiņjēkaba (A).

2.maiņa: Simona Grāpēna (U) – Laura Gaugere (U) – Jūlija Rozīte (U); Elizabete Pavlovska (A) – Samanta Bērziņa (A).

3.maiņa: Laura Skujevska (U) – Māra Stapkēviča (U) – Anna Ankudinova (U); Lība Daija Mikova (A) – Inga Ametere (A).

4.maiņa: Aurēlija Zariņa (U) – Danute Tinkuse (U) – Anda Luža (U).

Vārtos: Kristīne Kirilova.

Rezervē: Jana Filipsone.

 

Jau šovakar pulksten 20.00 latvietes laukumā dosies vēlreiz, lai šoreiz tiktos ar Dānijas izlasi. Ar dānietēm mūsu izlase pēdējo četru gadu laikā spēkojusies divas reizes. 2015.gadā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kas notika Valmierā, spēle noslēdzās neizšķirti (3:3), turklāt tieši latvietēm nācās atspēlēties. Vārtus mūsu komandas labā guva Gunita Kārkliņa, Līga Garklāva un Elīza Elizabete Bērziņa. 2017.gadā pasaules čempionātā, kas notika Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, Latvijas izlase uzvarēja ar 4:1, pa golam dāniešu vārtos iemeta Līga Garklāva, Evelīna Garbare, Gunita Kārkliņa un Zeltīte Bankava. Dānijas florbolistes pasaules reitingā šobrīd ieņem 10.vietu.

 

Latvijas izlases maiņas spēlē pret Dānijas valstsvienību

1.maiņa: Samanta Bērziņa (U) – Elizabete Pavlovska (U) – Jūlija Rozīte (U); Simona Grāpēna (A) – Laura Gaugere (A).

2.maiņa: Klinta Mārtiņjēkaba (U) – Inga Ametere (U) – Māra Stapkēviča (U); Evelīna Garbare (A) – Anna Ankudinova (A).

3.maiņa: Elīza Elizabete Bērziņa (U) – Laura Skujevska (U) – Lība Daija Mikova (U); Anda Luža (A) – Danute Tinkuse (A).

4.maiņa: Aurēlija Zariņa (U) – Paula Metāla (U) – Paula Matisone (U).

Vārtos: Jana Filipsone.

Rezervē: Kristīne Kirilova.

 

Latvijas sieviešu izlase:

Nr.p.k.

Vārds un Uzvārds

P.

Komanda

1.

Kristīne Kirilova

V

FK Ķekava

2.

Jana Filipsone

V

NND

3.

Samanta Bērziņa

A

Rubene

4.

Evelīna Garbare

A

Wizards Bern Burgdorf (Šveice)

5.

Elizabete Pavlovska

A

Rankat Ankat (Somija)

6.

Lība Daija Mikova

A/U

Rubene

7.

Inga Ametere

A/U

Ķekavas Bulldogs

8.

Jūlija Rozīte

U

Rubene

9.

Simona Grāpēna

U

Rubene

10.

Laura Gaugere

U

Rubene

11.

Paula Matisone

U

Rubene

12.

Danute Tinkuse

U

Rubene

13.

Laura Skujevska

U

FK Ķekava

14.

Elīza Elizabete Bērziņa

U

FK Ķekava

15.

Paula Metāla

U

FK Ķekava

16.

Klinta Mārtiņjēkaba

U

FK Ķekava

17.

Māra Stapkēviča

U

NND

18.

Aurēlija Zariņa

U

Rēzeknes BJSS

19.

Anda Luža

U

Ķekavas Bulldogs

20.

Anna Ankudinova

U

Rankat Ankat (Somija)

 

Galvenais treneris: Jurijs Fedulovs

Treneris: Jānis Inģists

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Mediķe: Lilita Lazdiņa

BALTA
SPORTS VIENO!