Sieviešu izlasei spēku pārbaude pret Somijas 1. līgas komandu

09.11.2018

Latvijas sieviešu izlase, gatavojoties pasaules čempionāta florbolā kvalifikācijas turnīram, aizvada pārbaudes spēļu turneju Somijā. Šovakar pulksten 18.30 mūsu meitenes krustos nūjas ar Lohjas pilsētas kluba "LoSB" sieviešu komandu, kas pārstāv Somijas čempionāta 1. līgu.

Jurija Fedulova vadītajai sieviešu izlasei kopumā šīs nedēļas nogalē Somijā paredzētas četras pārbaudes spēles. Pirmo mūsu meitenes aizvadīja jau vakar, tiekoties ar Somijas čempionāta augstākās līgas līdervienību PSS, kas šo sezonu sākusi ar piecām uzvarām piecās spēlēs. Latvietes, kas uz spēli ieradās gandrīz vai tieši no prāmja, demonstrēja labu cīņassparu, tomēr piekāpās ar 2:6 (0:2, 1:2, 1:2). Vārtus mūsu valstsvienības labā guva komandas kapteine Elīza Elizabete Bērziņa un Elizabete Pavlovska.

Par šīvakara pretiniecēm zināms, ka tā ir Somijas čempionāta pirmās līgas komanda, bet šajā spēlē nebūs savā optimālajā sastāvā, jo iztiks bez pāris līderēm. Kā atklāja treneris Jurijs Fedulovs, šodien divos pirmajos periodos Latvijas izlases vārtus sargās Barbara Rabčevska, bet trešajā – Kristīne Kirilova. Vakar Rabčevska spēlēja tikai pēdējā trešdaļā.

16 mūsu spēlētājas pārstāv Latvijas klubus: Elīza Elizabete Bērziņa (FK Ķekava), Madara Adamane (Rubene), Lība Daija Mikova (Rubene), Zane Ziedone Rubene), Kristiāna Grāvīte (Ķekavas Bulldogs), Klinta Mārtiņjēkaba (Lekrings), Līga Vancāne (Ķekavas Bulldogs), Inga Ametere (NND Rīga), Ieva Ločmele (Rubene), Simona Grāpēna (Rubene), Džeina Eglīte (Lekrings), Māra Stapkēviča (NND Rīga), Elīna Šarova (Lekrings), Kristīne Kirilova (FK Ķekava), Barbara Rabčevska (FK Ķekava) un Liliāna Jakovicka (Lekrings). Četras florbolistes spēlē ārzemēs: Anna Ankudinova (Somija), Elizabete Pavlovska (Somija), Evelīna Garbare (Šveice) un Līga Garklāva (Norvēģija).