Latvijas izlase sāk ar uzvaru pār slovākiem

30.09.2022

Ar panākumu Vācijas pilsētā Veisenfelsā notiekošo Sešu nāciju kausa izcīņas turnīru florbolā sākusi Latvijas vīriešu izlase, kas šorīt ar 4:1 pārspēja Slovākijas valstsvienību. Latvijas izlases vārtsargs Jānis Salcevičs atvairīja 10 no 11 pretinieku metieniem, bet labākā spēlētāka balvu saņēma uzbrucējs Rolands Kovaļevskis, kurš izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli.

Latvijas un Slovākijas florbolistiem laukumā bija jādodas neierasti agri – jau pulksten 9.00 (pēc Vācijas laika). Pirmie "pamodās" pretinieki, kas jau 6.minūtē pēc Matusa Gajdosa precīza metiena atklāja šī mača rezultātu (0:1), kā izrādījās, mača turpinājumā Slovākijas florbolistiem gavilēm vairs neradās neviens iemesls, jo nedz latviešu aizsardzība, nedz vārtsargs Jānis Salcevičs nekļūdījās ne reizes. Uzvaras svaru kausu savā pusē Latvijas izlase nosvēra jau otrajā trešdaļā, kad mūsējie guva trīs bezatbildes vārtus, izvirzoties vadībā ar 3:1. Ar rezultatīviem metieniem izcēlās Kevins Šmits, Morics Krūmiņš un Daniels Jānis Anis. Pēdējā periodā ar vārtu guvumu izcēlās vēl arī kapteinis Artis Raitums, nodrošinot Latvijas izlasei uzvaru ar 4:1 un divus punktus turnīra tabulā.

Norvēģija

Labākā spēlētāja balvu Latvijas izlases rindās jau ne pirmo reizi saņēma Rolands Kovaļevskis, kura kontā viena rezultatīva piespēle. Neviens mūsu komandas spēlētājs šajā mačā neguva vairāk par vienu rezultativitātes punktu. Vārtu guvēji jau minēti, bet ar rezultatīvām piespēlēm izcēlās vēl arī Oskars Tūtāns, Armands Savins un Pēteris Trekše. Mūsu vārtsargs Jānis Salcevičs atvairīja 10 no 11 pretinieku metieniem. Otro spēli šajā turnīrā latvieši aizvadīs jau šīsdienas pēcpusdienā – pulksten 16.00 (pēc Latvijas laika), kad mērosies spēkiem ar Dānijas valstsvienību.

Latvija – Slovākija 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Latvijas izlase: Morics Krūmiņš 1 (1+0), Kevins Šmits 1 (1+0), Daniels Jānis Anis 1 (1+0), Artis Raitums 1 (1+0), Armands Savins 1 (0+1), Pēteris Trekše 1 (0+1), Oskars Tūtāns 1 (0+1), Rolands Kovaļevskis 1 (0+1).