Mūsu juniori pasaules čempionātu sāks pret norvēģiem

08.05.2019

juniori_2019.jpg

Šodien Kanādas pilsētā Halifaksā startēs pasaules čempionāts florbolā junioriem, kurā spēcīgāko izlašu divīzijā savu varējumu pierādīs Aināra Juškēviča vadītā Latvijas valstsvienība. Jau pirmais mačs jaunajiem Latvijas florbolistiem būs ļoti nozīmīgs, jo mūsu puišiem pretī stāsies ļoti principiāla pretiniece – Norvēģijas izlase. Spēle sāksies pulksten 16.00 (pēc Latvijas laika).

 

Latvijas junioru izlases galvenais treneris Ainārs Juškēvičs savas komandas rindās iekļāvis 20 jaunos florbolistus – divus vārtsargus, piecus aizsardzības spēlētāji, kā arī 13 uzbrucējus. Visi mūsu juniori savu florbola rūdījumu guvuši ELVI florbola līgā vīriešiem. Vislielākā pārstāvniecība šajā vīriešu U19 izlasē ir no "Talsu NSS/Krauzera" – seši florbolisti. No "Lielvārdes/Fat Pipe" – četri, no "Ķekavas" – trīs, no Cēsu "Lekringa" un "Betsafe Oxdog Ulbrokas" – pa diviem, bet no Kocēnu "Rubenes", Liepājas "Kurši/Ekovalis" un FK "Ogres Vilki" – pa vienam.

 

Latvijas U19 vīriešu florbola izlases labākie sasniegumi līdzšinējos pasaules čempionātos bijusi 2001. un 2005. gadā izcīnītā 4. vieta. Pēc 2005. gada čempionāta, kas notika Cēsīs, Valmierā un Kocēnos, trīs reizes pēc kārtas mūsējie finišēja piektajā pozīcijā. 2013. gadā latvieši ierindojās 6.vietā, 2015. gadā ieņēma 7. vietu, bet pirms diviem gadiem pasaules čempionātā, kas norisinājās Zviedrijas pilsētā Vekšē, atkal izcīnīja 5. vietu.

 

Videotiešraide: ŠEIT

 

Ar saviem vienaudžiem no Norvēģijas Latvijas jaunie florbolisti pirmo reizi nūjas krustoja 2001.gada pasaules čempionātā, kas notika Vācijā. Toreiz latvieši izrādījās pārāki ar 5:4, uzvaras vārtus astoņas (!) sekundes pirms spēles beigām guva Oskars Zauts. Jau pēc diviem gadiem Čehijā norvēģi spēja revanšēties ar 4:3. 2007.gada pasaules čempionātā Šveicē latvieši sakāva vikingu pēctečus ar 9:4, pa trim goliem viņu vārtos toreiz iemeta Artis Savins un Atis Stepāns, bet divus – Toms Rīsmanis. 2009.gada Polijas kausa izcīņas turnīrā mūsējiem izdevās uzvarēt ar 5:4, uzvaras gols 59.minūtē Matīsa Jansona kontā. Tajā pašā gadā pasaules čempionātā, kas norisinājās Somijā, Latvijas izlase norvēģus pārspēja ar 6:4. 2013.gada pasaules čempionātā abu komandu savstarpējā duelī pārliecinoši pārāki ar 9:4 bija skandināvi. 2015.gada pasaules čempionātā Zviedrijā ar 5:3 uzvarēja latvieši, divi vārtu guvumi Ričarda Dēvita kontā. Norvēģiem tas zaudējums nozīmēja izkrišanu uz B divīziju, tāpēc kopš tā laika abas valstsvienības vairs nav tikušās.

 

Pasaules čempionāts vīriešu U19 izlasēm Kanādas pilsētā Halifaksā norisināsies no 8. līdz 12. maijam. Latvijas izlase spēlēs A divīzijas A apakšgrupā – kopā ar Somijas, Šveices un Norvēģijas izlasēm. Turnīra pirmajā dienā latvieši spēkosies ar norvēģiem, 9. maijā mūsējo pretinieki būs šveicieši, bet 10. maijā – somi. Lai iekļūtu pusfinālā, latviešiem jāizcīna vismaz otrā vieta grupā. 3. vieta apakšgrupā dos tiesības spēlē par 7. vietu pasaulē, bet 4. vietai būs jāsacenšas ar B apakšgrupas tādas pašas vietas ieguvējiem, lai nosargātu savu vietu A divīzijā. B apakšgrupā spēlēs Zviedrijas, Čehijas, Dānijas un Slovākijas Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas notika pirms diviem gadiem, Latvijas izlase izcīnīja 5.vietu.

 

Latvijas vīriešu U19 izlase:

Nr.p.k.

Vārds un Uzvārds

P.

Komanda

1.

Arnijs Kuratņiks

U

Rubene

2.

Viesturs Mārtiņš Rubenis

U

Talsu NSS/Krauzers

3.

Rūdis Žukelis

U

Lielvārde/Fat Pipe

4.

Jānis Ragovskis

U

Talsu NSS/Krauzers

5.

Uldis Dūniņš

A

Lielvārde/Fat Pipe

6.

Kevins Šmits

U

Lekrings

7.

Matīss Kristians Morozovs

U

Betsafe Oxdog Ulbroka

8.

Klāvs Jansons

U

Ķekava

9.

Emīls Krūmiņš

U

Talsu NSS/Krauzers

10.

Roberts Zande

U

Lekrings

11.

Markuss Januševskis

U

FK Ogres Vilki

12.

Armands Savins

A

Lielvārde/Fat Pipe

13.

Iļja Taratutins

A

Betsafe Oxdog Ulbroka

14.

Matīss Fogelis

U

Talsu NSS/Krauzers

15.

Armands Budreika

A

Talsu NSS/Krauzers

16.

Renāts Degins

A

Ķekava

17.

Aksels Imbovics

V

Kurši/Ekovalis

18.

Valters Kasjaņenko

V

Talsu NSS/Krauzers

19.

Valters Cīrulis

U

Lielvārde/Fat Pipe

20.

Endijs Kleistrovs

U

Ķekava

 

Galvenais treneris: Ainārs Juškēvičs

Treneris: Aigars Belasovs

Treneris: Remārs Vikānis

Vārtsargu treneris: Mārtiņš Krūms

Fiziskā sagatavotības treneris: Ivars Čākurs

Mediķe: Lilita Lazdiņa

Fizioterapeite: Rūta Cibule

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Dace Grizāne

SPORTS VIENO!