Pret čempionāta favorītiem zviedriem tikai goda vārti

07.12.2018

Šodien Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kur notiek pasaules čempionāts florbolā vīriešiem, Latvijas izlase aizvadīja ceturtdaļfināla spēli, tiekoties ar turnīra favorītiem zviedriem. Pretinieki bija pārāki ar 14:1, goda vārtus mūsu valstsvienības labā guva Rolands Kovaļevskis.

Latvijas izlase maču pret zviedriem sāka ar vārtsargu Salceviču vārtos, diemžēl Jānis pirmo reizi kapitulēt bija spiests jau ļoti drīz – 23.sekundē (0:1). Arī turpinājumā viņam darba bija ļoti daudz, jo pretinieki viņa vārtus apdraudēja ļoti daudz un sekmīgi, jau pirmā perioda laikā iegūstot izšķirošo pārsvaru – 7:0. 23.minūtē, kad Zviedrijas izlase guva savus jau devītos vārtus (0:9), Salceviča vietā vārtos devās Ivars Dišereits. Jau pēc minūtes iemesls uzgavilēt radās arī mūsu florbolistiem, jo pēc Pētera Trekšes piespēles viens pret zviedru vārtsargu izskrēja Rolands Kovaļevskis, kurš bija precīzs – 1:9. Kā vēlāk izrādījās, tie šajā mačā bija vienīgie Latvijas izlases gūtie vārti. Pēc otrās trešdaļas pretinieki atradās vadībā ar 12:1, bet visā mačā svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 14:1.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts vienīgo vārtu autors Rolands Kovaļevskis. Tagad mūsējos gada miniturnīrs par 5.vietu pasaulē, jau rīt viņi tajā aizvadīs pirmo spēli, krustojot nūjas ar spēcīgo Norvēģijas izlasi.

Pasaules čempionāts florbolā, Prāga, 7.decembris

Latvija – Zviedrija 1:14 (0:7, 1:5, 0:2)

Vārti: 0:23 Enstroms (Johansons) 0:1, 2:08 Vilhelmsons (Palmens) 0:2, 4:05 Ruds 0:3, Galante-Karlstroms (Johansons) 0:4, Sjogrēns (Ruds) 0:5, Hedlunds (Johansons) 0:6, Enstroms (Hedlunds)0:7, Johansons 0:8, Enstroms (Samuelsons) 0:9, Kovaļevskis (Trekše) 1:9, Ostholms (Vilhelmsons) 1:10, Ostholms 1:11, Nilsons (Vilhelmsons) 1:12, Gustavsons (Sjogrēns) 1:13, Galante-Karlstroms (Hedlunds) 1:14.