Latvijas izlase izslēgšanas spēles sāks pret Slovākiju

04.12.2018

Šovakar pasaules čempionātā florbolā vīriešiem, kas notiek Prāgā, A apakšgrupas pēdējā spēlē mājinieki čehi ar 6:4 pārspēja šveiciešus. Šī mača rezultāts ietekmēja arī Latvijas valstsvienības pozīciju, jo mūsu florbolisti, lai arī spēja uzvarēt čehus, piekāpās gan šveiciešiem, gan vāciešiem, tāpēc turnīra tabulā ierindojās 4.vietā. Jau rīt pulksten 11.00 (pēc Latvijas laika) latvieši astotdaļfināla spēlē krustos nūjas ar slovākiem.

Latvijas izlase grupu turnīru sāka ar zaudējumu šveiciešiem (3:7), bet nākamajā dienā sensacionāli pārspēja Čehijas valstsvienību (4:3). Lai apakšgrupā ieņemtu garantētu 3.vietu, bet apstākļu lavēlīgas sakritības rezultātā pat augsto otro pozīciju, kas ļautu izslēgšanas spēles sākt no ceturtdaļfināla kārtas, mūsējie vakar nedrīkstēja zaudēt vāciešiem. Lai arī pēdējā perioda sākumā latviešiem bija divu vārtu handikaps (3:1), galarezultātā tika piedzīvota ļoti sāpīga neveiksme ar 4:5. Arī pēc tās mūsu valstsvienība vēl saglabāja samērā labas cerības uz 3.vietu, ja vien Šveices izlase šovakar spētu uzvarēti čehus. Diemžēl arī šis variants nepiepildījās – šveicieši ātri atklāja rezulltātu, bet drīz vien nonāca iedzinējos un atspēlēties vairs nespēja. Čehijas izlasei 1.vieta apakšgrupā, seko Šveice, Vācija un Latvija.