Semjonova iedvesmotie valmierieši uzvar Kocēnos. Sērijā - 1:1

25.02.2024

Vienreizēji aizraujoši turpinās ELVI florbola līgas vīriešiem ceturtdaļfināla sērija starp Kocēnu "Rubeni" un "FBK Valmiera/Betsafe". Ja vakar pagarinājumā uzvaru svinēja kocēnieši, tad šodien Valmieras florbolisti viņiem revanšējās jau pamatlaikā - 9:8. Izšķirošais vārtu guvums Pāvela Semjonova kontā, viņam šodien "hat-trick".

Vakar, kad "Rubene" un "FBK Valmiera/Betsafe" Kocēnu sporta namā aizvadīja ceturtdaļfināla sērijas pirmo maču, desmit minūtes pirms pamatlaika beigām vadībā ar 6:4 atradās valmierieši, bet laukuma saimnieki spēja atjaunot neizšķirtu – 6:6. Pagarinājumā Ingara Matisona precīzais metiens nodrošināja Kocēnu komandai pirmo panākumu sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām (1:0).

Šodien turpat Kocēnos abas komandas nūjas krustoja vēlreiz. Pirmā perioda laikā trīs reizes vadībā izvirzījās Valmieras komanda, bet kocēnieši katru reizi atjaunoja neizšķirtu – 3:3. Viesu labā pa golam iemeta Pāvels Semjonovs, Arvis Kārkliņš un Ralfs Matīss Balodis, bet mājinieku – Ritvars Bērziņš, Rihards Avots un Artis Matīss Fogels. Otrās trešdaļas pašā sākumā Gvido Lauga jau ceturto reizi vadībā izvirzīja Valmieras florbolistus (4:3), bet kocēnieši šoreiz atbildēja ar diviem vārtu guvumiem pēc kārtas Jēkaba Keiša un Māra Parta izpildījumā, pirmo reizi izvirzoties vadībā – 5:4. Spēles vidū atspēlēties pēc Mārtiņa Broka raidījuma izdevās viesiem – 5:5. 34. minūtē kocēnieši Keiša personā realizēja savu skaitlisko pārsvaru – 6:5. Pēc otrā perioda vadībā ar 6:5 atradās Valmieras komanda, jo pa golam bija iemetuši Pāvels Semjonovs un Gvido Lauga. 51. minūtē vadību ar 8:7 atkal pārņēma laukuma saimnieki, vārtus bija guvuši Matīss Celms un Keišs, kurš izmantoja soda metienu. 53. minūtē valmierietis Kārkliņš atjaunoja neizšķirtu (8:8), bet 59. minūtē savu izdevību realizēt soda metienu garām nelaida Pāvels Semjonovs – 9:8. Pamatlaika pēdējās sekundēs uz noraidīto spēlētāju soliņa sēdēja uzreiz trīs valmierieši. Kocēnu florbolisti, kas vārtsargu mainīja pret laukuma spēlētāju, cīnījās sešatā pret trim, bet vārtus gūt nespēja. "FBK Valmiera/Betsafe" varēja svinēt ļoti svarīgu uzvaru ar 9:8, sērijā panākot neizšķirtu (1:1) un atņemot pretiniekiem sava laukuma priekšrocību.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma izšķirošo vārtu autors Pāvels Semjonovs, kuram šajā mačā kopumā trīs vārtu guvumi. Pa 3 (2+1) rezultativitātes punktiem viņa komandas biedriem Gvido Laugam un Arvim Kārkliņam, bet 2 (1+1) punkti Ralfam Matīsam Balodim. Par labāko starp kocēniešiem atzina Jēkabu Keišu, kurš ar 4 (3+1) punktiem bija rezultatīvākais. Pa 2 (1+1) punktiem sakrāja Artis Matīss Fogels un Matīss Celms. Sērijā ir neizšķirts (1:1), bet nākamo spēli komandas aizvadīs 29. februārī Valmieras Olimpiskajā centrā.

"Rubene" (1.) – "FBK Valmiera/Betsafe" (8.) 8:9 (3:3; 3:4, 2:2), sērijā: 1:1

23:17 (9:4, 7:9, 7:4)

"Rubene" – Jēkabs Keišs 4 (3+1), Artis Matīss Fogels 2 (1+1), Matīss Celms 2 (1+1), Ritvars Bērziņš 1 (1+0), Māris Parts 1 (1+0), Rihards Avots 1 (1+0), Dāvis Zēmelis 1 (0+1), Gustavs Siliņš 1 (0+1), Juris Zilberts 1 (0+1).

"FBK Valmiera/Betsafe" – Pāvels Semjonovs 3 (3+0), Gvido Lauga 3 (2+1), Arvis Kārkliņš 3 (2+1), Ralfs Matīss Balodis 2 (1+1), Ričards Riba 2 (0+2), Ričards Eglītis 2 (0+2), Mārtiņš Broks 1 (1+0).