Latvietes turnīru Slovākijā noslēdz ar zaudējumu norvēģietēm un 3. vietu

22.10.2023

Šodien Slovākijas pilsētā Banska Bistricā noslēdzās Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrs sieviešu florbola izlasēm. Latvijas komanda turnīrā pēdējā dienā krustoja nūjas ar savām principiālajām pretiniecēm norvēģietēm, kam piekāpās ar 2:4, finišējot trešajā vietā. Labākās spēlētājas balvu par sniegumu šajā mačā saņēma Dārta Derupa, kurai 2 (1+1) rezultativitātes punkti.

Līdz šim visas spēles šajā turnīrā bija ilgušas tikai 45 minūtes. Ņemot vērā, ka jau pēc pirmās dienas spēlētāju veselības problēmu dēļ no turnīra izstājās Polijas valstsvienība, Latvijas un Norvēģijas izlašu treneri bija vienojušies, ka savstarpējo maču aizvadīs klasiskā ilgumā, spēlējot 60 minūtes. Šīs cīņas likme bija 2.vieta turnīrā.

Spēles rezultātu jau 4. minūtē atklāja skandināvietes, izvirzoties vadībā ar 1:0. Mača turpinājums gan nebija tik rezultatīvs, kā varēja cerēt pēc tāda sākuma. Nākamie vārti tika gūti tikai 17. minūtē, kad Dārta Derupa pārtvēra bumbiņu un ar precīzu metienu atjaunoja neizšķirtu rezultātu – 1:1. 26. minūtē vēlreiz vadībā izvirzījās pretinieces – 1:2. Toties 35. minūtē iemesls gavilēm radās mūsu meitenēm. Lai arī Latvijas izlase tobrīd cīnījās skaitliskajā mazākumā, Dārtas Derupas piespēle sasniedza Simonu Grāpēnu, kura bija rezultatīva, atjaunojot neizšķirtu – 2:2. Pēdējā perioda vidū norvēģietes guva divus vārtus, bet latvietēm atspēlēties vairs neizdevās. Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar 2:4.

Labākās spēlētājas balvu Latvijas izlasē saņēma Dārta Derupa, kura ar 2 (1+1) punktiem bija rezultatīvākā. Par labāko starp norvēģietēm atzina trešo vārtu autori Mariju Volfu. Par turnīra uzvarētāju ar 15 punktiem kļuva mājinieces slovākietes, 2. vietā ar 12 punktiem ierindojās norvēģietes, bet 3. vietu ar septiņiem punktiem ieņēma Latvijas izlase. 4. vietā ar sešiem punktiem polietes, kurām seko vācietes (4 punkti) un dānietes (1 punkts).