"Lekrings" izcīna pirmo uzvaru Latvijas-Igaunijas līgā

19.10.2023

Pie pirmā panākuma Latvijas un Igaunijas florbola līgā vīriešiem tikusi Cēsu komanda "Lekrings", kas šovakar pretinieku laukumā ar 4:3 pārspēja "Lielvārdi/Fat Pipe". Uzvarētāju labā pa trim rezultativitātes punktiem guva Olafs Zvīnis un Bruno Beķeris.

Abām komandām šī jaunajā turnīrā bija jau otrā spēle. Cēsu "Lekrings" pirmajā mačā savā laukumā ar 4:6 atzina Tallinas "Sparta team Automaailm" pārākumu, bet "Lielvārde/Fat Pipe" pagarinājumā ar 3:4 piekāpās "FBK Valmiera/Betsafe" pārākumu. Lielvārdes un Cēsu komandu savstarpējās spēles rezultāts tika atklāts 17. minūtē, kad viesi laukuma centrā pārtvēra bumbiņu, bet pēc tam no labās puses precīzi meta Olafs Zvīnis – 1:0. Ar tādu rezultātu noslēdzās pirmais periods. Otrās trešdaļas sākuma viesu vārtu priekšā pats veiklākas bija lielvārdietis Oskars Tūtāns, kurš atjaunoja neizšķirtu rezultātu – 1:1. jau pēc trim minūtēm cēsnieki realizēja savu skaitlisko vairākumu – 2:1, gols Bruno Beķera kontā. Lielvārdiešiem vēl vienu reizi izdevās atjaunot neizšķirtu rezultātu – 2:2, 36. minūtē vārtus guva Ralfs Fricsons. Tieši minūti pirms otrā pārtraukuma cēsnieki jau trešo reizi izvirzījās vadībā (3:2). Savas komandas skaitlisko pārsvaru izmantoja Emīls Dzalbs. Pēdējā perioda pirmajās sekundēs Olafs Zvīnis panāca jau 4:2. 47. minūtē Lielvārdes florbolists Kārlis Degins rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (3:4), tomēr atspēlēties un izglābt kaut punktu laukuma saimniekiem neizdevās. Cēsu "Lekrings" varēja svinēt pirmo uzvaru šajā turnīrā – 4:3.

Labākā spēlētāja balvu abās komandās saņēma vārtsargi – cēsnieks Markus Plūdums, kurš atvairīja 28 no 31 metiena, un lielvārdietis Lauris Kārkliņš, kurš neitralizēja 20 no 24 pretinieku raidījumiem. Rezultatīvākie uzvarētāju rindās bija Olafs Zvīnis un Bruno Beķeris – abiem pa trim punktiem. Lielvārdes komandā nevienam florbolistam nebija vairāk par vienu punktu. Pēc šīs uzvaras Cēsu "Lekrings" ar trim punktiem pakāpās uz 3. vietu turnīra tabulā, bet "Lielvārdei/Fat Pipe" joprojām tikai viens punkts un dalīta 4. vieta.

"Lielvārde/Fat Pipe" - "Lekrings" - 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

31:24 (10:7; 7:9; 14:8)

"Lielvārde/Fat Pipe" – Ralfs Fricsons 1 (1+0), Oskars Tūtāns 1 (1+0), Kārlis Degins 1 (1+0), Kārlis Stukāns 1 (0+1), Toms Emīls Jēkabsons 1 (0+1), Felikss Žieds 1 (0+1).

"Lekrings" – Olafs Zvīnis 3 (2+1), Bruno Beķeris 3 (1+2), Emīls Dzalbs 1 (1+0), Artūrs Jurševskis 1 (0+1).