Pastarīšu duelī "Bauska" sakauj Rīgas "RTU/Rockets"

26.03.2022

Šodien Bauskā sākās izslēgšanas spēļu sērija par vietas saglabāšanu ELVI florbola līgā vīriešiem starp komandām "Bauska" un "RTU/Rockets" (Rīga). Nedaudz negaidīti pārliecinošu uzvaru ar 15:3 izcīnīja baušķenieki, sērijā līdz vienas komandas diviem panākumiem izvirzoties vadībā ar 1:0. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 7 (3+4) punktiem bija Pēteris Zeltiņš.

Četras komandas, kuras nekvalificējās izslēgšanas spēlēm, aizvada papildturnīru, lai tiktu noskaidrota vājākā vienība, kurai būtu jāpamet ELVI florbola līga vīriešiem. Šī turnīra pusfināla sērijā līdz vienas komandas divām uzvarām Liepājas FK "Kurši" ar 2:0 (11:2 un 8:5) pieveica "RTU/Rockets", bet Ādažu FBK SĀC ar 2:1 (2:6, 4:1 un 5:3) pārspēja "Bausku". Liepājniekiem un ādažniekiem sezona beigusies, bet rīdziniekiem un baušķeniekiem vēl jāaizvada izslēgšanas spēļu sērija līdz vienas komandas divām uzvarām, noskaidrojot, kurš klubs arī nākamajā sezonā spēlēs Virslīgā, bet kuram augstāko sabiedrību varētu nākties pamest.

Pirmā spēlē notika šovakar Bauskā. Spēles rezultātu jau 5. minūtē atklāja "RTU/Rockets" – 1:0, savas komandas skaitlisko vairākumu realizēja Toms Ķeirāns. Jau līdz pirmajam pārtraukumam vadībā ar 4:1 izvirzījās "Bauska", kuras labā pa golam iemeta Pēteris Zeltiņš, Rainers Bodnieks, Felikss Žieds un Nikita Maksurovs. Pēc otrās trešdaļas rezultāts jau bija kļuvis graujošs (11:2), bet visā spēlē "Bauska" triumfēja ar 15:3.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Everts Janušauskis, kura kontā 4 (3+1) punkti. Rezultatīvāks par viņu bija tikai Pēteris Zeltiņš ar 7 (3+4) punktiem. 3 (1+2) punktus guva Nikita Maksurovs, divus vārtus iemeta Matīss Dulbe, bet pa 2 (1+1) punktiem Jānim Akmentiņam un Kasparam Čakānam. Par labāko Rīgas komandā atzina Raineru Miķelsonu, kurš izcēlās ar vienu vārtu guvumu. Abus pārējos golus iemeta Toms Ķeirāns. Sērijā līdz vienas komandas divām uzvarām "Bauska" izvirzījusies vadībā ar 1:0. Nākamā spēlē notiks "RTU/Rockets" laukumā, tā paredzēta 2. aprīlī.

"Bauska" - "RTU/Rockets" 15:3 (4:1, 7:1, 4:1), sērijā 1:0

54:22 (16:5; 14:9, 24:8)

"Bauska" – Pēteris Zeltiņš 7 (3+4), Everts Janušauskis 4 (3+1), Nikita Maksurovs 3 (1+2), Matīss Dulbe 2 (2+0), Jānis Akmentiņš 2 (1+1), Kaspars Čakāns 2 (1+1), Deniss Afanasjevs 2 (0+2), Rainers Bodnieks 1 (1+0), Lotārs Melderis 1 (1+0), Felikss Žieds 1 (1+0), Kristiāns Čakāns 1 (1+0), Gustavs Pļevoks 1 (0+1), Artis Černovskis 1 (0+1).

"RTU/Rockets" – Toms Ķeirāns 2 (2+0), Imants Lastovskis 2 (0+2), Rainers Miķelsons 1 (1+0), Emīls Bērziņš 1 (0+1).