"Rubene" sakauj FBK SĀC un panāk talseniekus

22.01.2022

Vienīgajā šovakar notikušajā ELVI florbola līgas vīriešiem spēlē pašreizējā čempione "Rubene" Kocēnu sporta namā uzņēma Virslīgas debitanti FBK SĀC, ko sagrāva ar 15:3. Neapturams uzvarētāju rindās bija Jēkabs Keišs, kuram šajā mačā 6 (5+1) rezultativitātes punkti. Pēc šīs uzvaras kocēniešiem turnīra tabulā ir 30 punktu – tieši tikpat, cik vicečempionei "Talsu NSS/Krauzers", kas līdz šim ieņēma 3. vietu.

Abu komandu pirmajā duelī, kas 25. novembrī notika Ādažos, Kocēnu florbolisti acīmredzami nenovērtēja līgas jaunpienācējus, jo uzvarēja ar tikai vienu vārtu pārsvaru – 6:5. Atbildes mačam bija pavisam cits raksturs – jau pirmā periodā laikā kocēnieši izvirzījās vadībā ar 4:0, trīs goli Jēkabam Keišam, bet ar vienu rezultatīvu metienu izcēlās Mikus Eduards Ķikuts. Otrās trešdaļas sākumā Markuss Jēkabsons panāca jau 5:0, bet pēc sešām sekundēm sekoja FBK SĀC atbilde – 1:6, gols Rolanda Gustava Vaivada kontā. Tieši šajā periodā cīņā bija vislīdzīgākā, katra no komandām iemeta pa diviem vārtiem – 6:2. Pēdējā trešdaļā viesu pretestība burtiski salūza - "Rubene" iemeta vēl deviņus vārtus un svinēja savu šosezon pārliecinošāko uzvaru – 15:3.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās nopelnīja Jēkabs Keišs, kurš ar 6 (5+1) punktiem bija arī rezultatīvākais. Viņa komandas biedriem Mikum Eduardam Ķikutam, Matīsam Celmam un Kristeram Babrim pa trim punktiem, bet pa diviem punktiem sakrāja Markuss Dumpis, Mārtiņš Jēkabsons, Dāvis Zēmelis, Māris Parts, Aivars Kristiāns Rullis un Juris Zilberts. Par labāko komandā FBK SĀC atzina Kristeru Januševski, kurš ar 2 (1+1) punktiem bija rezultatīvākais. Pēc šīs uzvaras Kocēnu "Rubenei" turnīra tabulā ir 30 punktu, kocēnieši pakāpās uz 3.vietu, apsteidzot "Talsu NSS/Krauzers", kurai tieši tikpat punktu. FBK SĀC joprojām 18 punktu un 9. vieta.

"Rubene" – FBK SĀC 15:3 (4:0, 2:2 9:1)

44:26 (12:5; 11:13, 21:8)

"Rubene" – Jēkabs Keišs 6 (5+1), Mikus Eduards Ķikuts 3 (3+0), Matīss Celms 3 (1+2), Kristers Babris 3 (0+3), Markuss Dumpis 2 (2+0), Mārtiņš Jēkabsons 2 (1+1), Dāvis Zēmelis 2 (1+1), Māris Parts 2 (1+1), Aivars Kristiāns Rullis 2 (1+1), Juris Zilberts 2 (0+2).

FBK SĀC – Kristers Januševskis 2 (1+1), Kristers Orlovs 1 (1+0), Rolands Gustavs Vaivads 1 (1+0), Jānis Boroduška 1 (0+1).