Latvijas izlase turnīru Novi Targā noslēdz ar neizšķirtu un 2. vietu

20.10.2019

4.jpg

Šodien Polijas pilsētās Novi Targā noslēdzās Sešu nāciju izaicinājuma turnīrs florbolā, kura izšķirošajā mačā Latvijas izlase tikās ar spēcīgo Slovākijas valstsvienību. Mūsu florbolistes aizvadīja tiešām saturīgu spēli, divas reizes izvirzījās vadībā, tomēr cīņa beidzās neizšķirti – 3:3. Šis rezultāts labāk derēja slovākietēm, kuras kļuva par turnīra uzvarētājām, latvietēm otrā vieta, bet kausu par trešo vietu saņēma mājinieces polietes.

 

Pirms Latvijas un Slovākijas izlašu mačā Dānijas florbolistes ar 4:1 uzvarēja norvēģietes, izslēdzot tās no šī turnīra laureātu trijnieka. Ja latvietes uzvarētu slovākietes, tad viņām tiktu kauss par pirmo vietu, neizšķirta gadījumā mūsu meitenes ierindotos otrajā vietā, bet zaudējums viņām nozīmētu trešo vietu.

 

Pats mača sākums mūsu meitenēm izvērtās neveiksmīgs – jau trešo spēli pēc kārtas latvietes ielaida vārtus pašā pirmajā minūtē. Šoreiz tas gan komandas cīņassparu nesalauza, kā tas iznāca vakar tiekoties ar polietēm. Pēc pirmā perioda rezultāts jau atkal bija neizšķirts, jo 9.minūtē Evelīnas Garbares piespēli vārtu guvumā pārvērta Anna Ankudinova – 1;1. Toties 22.minūtē jau vadībā izvirzījās latvietes – pēc Simonas Grāpēnas piespēles ar vārtu guvumu izcēlās Laura Gaugere (2:1). 30,minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, ar vārtu guvumu atbildēja pretinieces - 2:2. 38.minūtē vēlreiz prieki bija latviešu nometnē, jo Simona Grāpēna pēc Jūlijas Rozītes piespēles panāca 3:2. Šoreiz slovākietēm vajadzēja tikai 27 sekundes, lai atjaunot sev izdevīgo neizšķirtu – 3:3. Spēles pēdējās divas minūtes mūsu florbolistes varēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču viņas ne tikai neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, bet arī nopelnīja noraidījumu. Pašā cīņas galotnē latvietes vēl nomainīja savu vārtsardzi pret laukuma spēlētāju, taču uzbrukuma noorganizēšanai pietrūka laika – spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu.

 

Par šī mača labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta vārtsardze Kristīne Kirilova, kura atvairīja 18 no 21 pretinieču metiena. Rezultatīvākā mūsu komandā ar 2 (1+1) punktiem bija Simona Grāpēna. Mūsu uzbrucēja Jūlija Rozīte tika iekļauta turnīra simboliskajā izlasē. Kausu par pirmo vietu saņēma slovākietes, latvietēm – otrā vieta, bet polietēm – trešā.

JUGLASCIEMS