Izlietais ūdens paliek nesasmelts – latvietes zaudē polietēm

19.10.2019

Polijas pilsētās Novi Targā notiekošajā Sešu nāciju izaicinājuma turnīrā florbolā uzvaru sērija pārtrūkusi galvenā trenera Jurija Fedulova vadītajai Latvijas sieviešu izlasei, Mūsu meitenes šovakar, tiekoties ar mājiniecēm polietēm, pirmā perioda laikā nonāca zaudētāju lomā ar 0:4, bet cīņas turpinājumā nespēja lauzt spēles gaitu, galarezultātā piekāpjoties ar 2:5. Latvietes  gan vēl saglabā cerības uz uzvaru visā turnīrā – lai to gūtu, mūsu meitenēm rīt jāuzvar Slovākijas florbolistes.

Latvijas izlase līdz šīvakara spēlei bija izcīnījusi trīs uzvaras. Polietēm tik labi nebija veicies, jo pirmajā dienā viņas piedzīvoja divus zaudējumus, tikai šīs dienas pirmajā mačā beidzot tika pie panākuma, ar 9:3 sakaujot dānietes. Toties spēlei pret latvietēm Polijas florbolistes bija ļoti labi noskaņojušās – jau pirmais viņu uzbrukums noslēdzās ar skaistu izspēli un vārtu guvumu – 1:0. Pretinieces pie sasniegtā neapstājās, turpinot bīstami apdraudēt mūsu komandas vārtus. Viņu uzbrukumiem bija arī rezultāts – pirmā perioda laikā Polijas izlase ieguva ievērojamu pārsvaru, izvirzoties vadībā ar 4:0. Otrajā trešdaļā spēle izlīdzinājās, bet izpalika vārtu guvumi. Tikai 0,4 (!) sekundes pirms signāla uz otro pārtraukumu mūsu komandas kapteines Elīzas Elizabetes Bērziņas mestā bumbiņa beidzot atrada vietu poliešu vārtos – 1:4. Pēdējais periods sākās ar Klintas Mārtiņjēkabas vārtu guvumu (2:4), kas atgrieza šajā cīņā intrigu. Diemžēl gūt vēl kādus vārtus latvietēm neizdevās, tādēļ mūsu meitenēm nācās piedzīvot pirmo zaudējumu šajā turnīrā – 2:5.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta mūsu komandas pati jaunākā florboliste Samanta Bērziņa, kura šajā mačā ar rezultativitāti gan neizcēlās. Pirms pēdējās spēles latvietes turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet rīt pulksten 14.00 mūsu meitenes tiksies ar līderēm slovākietēm. Ja uzvaru svinēs latvietes, tad par turnīra uzvarētājām kļūs tieši viņas. Neizšķirts rezultāts vai, protams, uzvara derēs mūsu pretiniecēm.