Latvijas juniori sagrauj titulētos šveiciešus

29.04.2018

Šodien Vidzemes Olimpiskajā centrā, Valmierā, notika Triju nāciju turnīra spēle florbolā, kurā Latvijas U19 vīriešu izlases pirmais sastāvs tikās ar Šveices valstsvienību. Uzvaru, turklāt negaidīti pārliecinošu, izcīnīja latvieši, kuri trīskārtējos pasaules vicečempionus sakāva ar 11:3. Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma vārtsargs Dāvis Helmuts Zvejnieks, kurš atvairīja 31 pretinieku metienu.

Vakar ar šveiciešiem tikās Latvijas junioru izlases otrais sastāvs jeb baltie. Mūsu puiši ar 2:1 bija pārāki pirmajā periodā, pēc otrā piekāpās ar tikai vienu vārtu deficītu (3:4), bet ļoti neveiksmīgi aizvadīja pēdējo trešdaļu un galarezultātā kapitulēja ar 4:9. Arī pēcspēles metienu sērijā veiksme nebija latviešu sabiedrotā - Šveices izlase bija pārāka ar 3:1. Šorīt laukumā pret šveiciešiem devās mūsu valstsvienības pirmais sastāvs jeb sarkanie, kas savā pirmajā mačā cīnījās neizšķirti ar čehiem (5:5), kurus pēc tam ar 3:2 pārspēja pēcspēles metienos.

Jau pats mača sākums izvērtās šokējošs pretiniekiem, jo latvieši nepilnu piecu minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 3:0, pa golam iemeta Klāvs Jansons, Arnijs Kuratņiks un Markuss Januševskis. Perioda vidū mūsu juniori sāka aizrauties ar individuālām darbībām, kļūdījās un pieļāva, ka savu nulli no rezultātu tablo nodzēš arī šveicieši - 1:3. Tomēr līdz pārtraukumam pa golam iemeta Stefans Roberts Dimza un Jānis Ragovskis, panākot jau 5:1. Otro trešdaļu ar vārtu guvumu sāka Šveices juniori (2:5), tomēr lauzt spēles gaitu viņiem neizdevās. Ar goliem atbildēja Matīss Kristians Morozovs un Markuss Januševskis, panākot jau 7:2. Arī pēdējā periodā pretinieki guva tikai vienus vārtus, kamēr latvieši viņu vārtos sabēra vēl četras bumbiņas (Viesturs Mārtiņš Rubenis, Matīss Fogelis, Rūdis Žukelis un Klāvs Jansons), svinot pārliecinošu uzvaru ar 11:3. Jāpiebilst, ka līdz šim mūsu juniori savus vienaudžus no Šveices oficiālā spēlē bija uzvarējuši tikai vienu reizi - 2009. gadā Polijas kausa izcīņas turnīrā ar 4:3.

Pēcspēles metienos vienu punktu izcīnīja šveicieši, kuri uzvarēja ar 3:1. Vienīgos vārtus mūsu izlases labā guva Arnijs Kuratņiks. Par labāko spēlētāju Latvijas komandā tika atzīts vārtsargs Dāvis Helmuts Zvejnieks, kurš atvairīja 31 no 34 pretinieku metieniem. Pa trim rezultativitātes punktiem mūsu izlasē savāca Markuss Januševskis, Klāvs Jansons un Matīss Fogelis, 2 (1+1) punkti Matīsam Kristianam Morozovam. Labākā spēlētāja balvu šveiciešu komandā saņēma divu rezultatīvu piespēļu autors Noass Zīgentālers. Līdz ar šo spēli Šveices junioru izlasei turnīrs ir noslēdzies. Turnīra tabulā šveiciešiem šobrīd seši punkti un pirmā vieta, bet skaidrs, ka viņus apsteigs čehi vai latvieši. Triju nāciju turnīra pēdējā spēlē notiks šodien pulksten  16.30 Kocēnu sporta namā. Tajā tiksies Čehijas U19 vīriešu izlase un mūsu junioru otrais sastāvs (baltie).

Šveice U19 - Latvija U19 3:11 (1:5, 1:2, 1:4)

Metienu attiecība: 34:29 (12:8, 9:10, 13:11)

Rezultatīvākie Latvijas izlasē: Markuss Januševskis 3 (2+1), Klāvs Jansons 3 (2+1), Matīss Fogelis 3 (1+2), Matīss Kristians Morozovs 2 (1+1), Arnijs Kuratņiks 1 (1+0), Jānis Ragovskis 1 (1+0), Viesturs Mārtiņš Rubenis 1 (1+0), Stefans Roberts Dimza 1 (1+0), Rūdis Žukelis1 (1+0), Emīls Krūmiņš 1 (0+1), Uldis Dūniņš 1 (0+1), Renāts Degins 1 (0+1), Valters Cīrulis 1 (0+1).