Latvija četrās minūtēs salauž Islandi un atstāj to "sausā"

02.02.2018

Valmierā notiekošajā pasaules čempionāta florbolā vīriešiem kvalifikācijas turnīrā ceturto uzvaru četrās spēlēs izcīnījusi Latvijas izlase, kas šovakar ar 14:0 sagrāva Islandes valstsvienību. Lūzums tika panākts jau pirmā perioda otrajā pusē, kad četru minūšu laikā mūsu florbolisti guva sešus vārtus. Latvijas izlases vārtsargs Ivars Dišereits atvairīja visus 15 pretinieku metienus.

Pirms spēles pret Latvijas izlasi Islandes florbolistiem vēl bija iespēja kvalificēties pasaules čempionāta finālturnīram. Lai to izdarītu, viņiem bija nepieciešamas divas uzvaras, pirmā no tām - pār latviešiem. Mačam sākoties, iniciatīvu uzreiz pārņēma Latvijas valstsvienībā, saviem pretiniekiem ļaujot cerēt tikai uz veiksmi ļoti retos pretuzbrukumos. Jāatzīst, ka Islandes izlase bija ļoti koncentrējusies šai spēlei, kā arī darbojās pašaizliedzīgi. Sākās jau 15. minūte, bet rezultāts joprojām nebija atklāts - 0:0. Pretinieki burtiski salūza pēc Gvido Laugas precīzā metiena no labās malas - 1:0. Turpmāko nepilnu četru minūšu laikā latvieši pa islandiešu vārtiem meta vēl piecas reizes, gūstot tikpat vārtu. Pa golam iemeta Artūrs Jurševskis, Pēretis Trekše, Morics Krūmiņš, Mihails Kostusevs un Toms Akmeņlauks, panākot jau 6:0. Spēles liktenis līdz ar to bija izšķirts. Otrajā trešdaļā latvieši izcēlās ar vēl pieciem vārtu guvumiem, bet pēdējā iemeta trīs golus. Savus vārtus mūsu florbolistiem izdevās nosargāt neieņemtus, tāpēc Latvijas izlase varēja svinēt pārliecinošu uzvaru ar 14:0.