Latvijas izlase sāk ar Ungārijas sakaušanu

30.01.2018

Šovakar Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, pirmo spēli pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā aizvadīja Latvijas vīriešu florbola izlase, kas ar 12:1 sakāva ungārus. Rezultatīvākie mūsu valstsvienībā ar četriem punktiem katram bija Jānis Rajeckis un Jānis Ragovskis, otrais no abiem Jāņiem saņēma arī labākā spēlētāja balvu.

Spēles rezultātu jau 3. minūtē atklāja latvieši - pēc Jāņa Ragovska piespēles ar precīzu metienu izcēlās Jānis Ragovskis (1:0). Līdz pirmā perioda vidum Latvijas florbolisti izvirzījās vadībā ar 4:0 - vēl pa golam iemeta Jānis Ragovskis, Artūrs Jurševskis un Mihails Kostusevs. 16. minūtē kapitulēt nācās mūsu vārtsargam Jānim Salcevičam - pēc rikošeta ungāru raidītā bumbiņa tomēr atrada vietu viņa vārtos - 1:4. Visproduktīvāk latvieši aizvadīja otro trešdaļu, kuras laikā guva septiņus bezatbildes vārtus, izvirzoties vadībā ar 11:1. Pēdējā periodā tika fiksēts tikai viens vārtu guvums - savu otro golu šajā mačā iemeta Artūrs Juršveskis, nofiksējot cīņas galarezultātu - 12:1.

Labākā spēlētāja balvu Latvijas izlasē saņēma Jānis Ragovskis, kura kontā 4 (1+3) punkti. Ar 4 (2+2) punktiem izcēlās Jānis Rajeckis, Ingaram Matisonam 3 (2+1) punkti, pa diviem goliem iemeta Mihails Kostusevs un Artūrs Jurševskis, bet 2 (1+1) punktus guva Gvido Lauga, Toms Akmeņlauks un Artis Raitums. Citās šīsdienas spēlēs krievi ar 7:5 pārspēja islandiešus, bet šveicieši ar 18:2 sagrāva islandiešus.

Videointervija: ŠEIT

Pasaules čempionāta florbolā vīriešiem kvalifikācijas turnīrs, 30. janvāris

Latvija – Ungārija 12:1 (4:1, 7:0, 1:0)
Rezultatīvākie Latvijas izlasē: Jānis Rajeckis 4 (2+2), Jānis Ragovskis 4 (1+3), Ingars Matisons 3 (2+1), Mihails Kostusevs 2 (2+0) Artūrs Jurševskis 2 (2+0), Artis Raitums 2 (1+1), Toms Akmeņlauks 2 (1+1), Gvido Lauga 2 (1+1), Pēteris Trekše 1 (0+1), Morics Krūmiņš 1 (0+1), Andris Rajeckis 1 (0+1), Kārlis Jānis Petrovskis 1 (0+1).

Kvalifikācijas turnīru organizē Latvijas Florbola savienība ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.