Latvijas izlase uzvar FBC "Turku" un finišē 3. vietā

19.08.2023

Cēsīs šovakar noslēdzās starptautiskais pirmssezonas pārbaudes turnīrs florbolā "Latvian Open 2023". Pēdējā mačā Latvijas vīriešu izlase ar 4:3 pieveica FBC "Turku", ierindojoties 3. vietā. Jau otro spēli pēc kārtas ar diviem goliem izcēlās kocēnietis Mikus Eduards Ķikuts.

Šīs spēles likme bija 3. vieta turnīrā. Pirms tās latviešiem turnīra tabulā bija viens punkts, bet "Turku" florbolisti pie punktiem nebija tikuši. Mača rezultātu jau 4. minūtē atklāja latvieši – Toma Bitmaņa piespēli vārtu guvumā pārvēra Armands Savins (1:0). Pēc pāris minūtēm Mikus Eduards Ķikuts mūsu izlases pārsvaru jau dubultoja – 2:0. Rezultatīva piespēle Edgara Puriņa kontā. Perioda vidū somi izmantoja savu skaitlisko pārsvaru, rezultāta starpību samazinot līdz minimumam (1:2). Tomēr, dodoties pirmajā pārtraukumā, mūsējiem jau atkal bija divu vārtu handikaps, jo savus otros vārtus šajā mačā guva Ķikuts, kurš precīzi meta aizturētā soda laikā (3:1). Otrajā trešdaļā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem (4:2). Latvijas izlases rindās ar golu izcēlās Juris Sandis Jēgers, kuram asistēja Rolands Kovaļevskis (3:2). Pēdējā perioda sākumā somi jau kārtējo reizi rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (3:4). Drīz pēc tam mūsējiem nācās spēlēs trijatā pret pieciem somiem, tomēr skaitliskais mazākums tika izturēts. Pamatlaika pēdējās trijās minūtēs pretinieki mainīja savu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr latviešu aizsardzība un mūsu vārtu vīrs Markuss Plūdums nekļūdījās. Latvijas izlase varēja svinēt uzvaru ar 4:3, kas tai garantēja 3. vietu turnīra tabulā.