"Valmiera" aprauj čempionu uzvaru sēriju

23.01.2022

Pie piektās pēc kārtas svinētās uzvaras netika ELVI florbola līgas vīriešiem pašreizējā čempione "Rubene" (Kocēni), kas šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā ar 4:6 atzina komandas FBK "Valmiera" pārākumu. Ar diviem vārtu guvumiem valmieriešu rindās izcēlās Pāvels Semjonovs, kurš saņēma labākā spēlētāja balvu.

Regulārā turnīra pirmā riņķa mačā, kas 29. septembrī norisinājās Kocēnu sporta namā, pat ļoti pārliecinošu uzvaru svinēja "Rubene", kas Valmieras komandu sakāva ar 11:4. Atbildes spēles rezultātu jau 3. minūtē atklāja kocēnieši Mārtiņa Muižnieka personā – 1:0. 6. minūtē valmierietis Lauris Alvis Stiprais atjaunoja neizšķirtu (1:1), bet 11. minūtē Matīss Celms vēlreiz vadībā izvirzīja viesus – 2:1. Pēc pirmā perioda rezultāts gan atkal bija neizšķirts, jo 19. minūtē golu iemeta mājinieks Ričards Eglītis – 2:2. Otrajā trešdaļā Valmieras komanda guva trīs vārtus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 5:2. Pirms pēdējā perioda laukuma saimniekiem bija divu vārtu handikaps – 5:3. Pēdējā trešdaļā katra no komandām guva pa vieniem vārtiem, tādejādi FBK "Valmiera" varēja svinēt trešo uzvaru pēc kārtas (6:4), bet kocēnieši uzvaru sērija, kas bija turpinājusies četras spēles, tika pārrauta.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Pāvels Semjonovs, kurš izcēlās ar diviem vārtu guvumiem. Viņa komandas biedram Laurim Alvim Stiprajam viens gols un viena rezultatīva piespēle. Par labāko starp kocēniešiem atzina Mārtiņu Muižnieku, kurš arī izcēlās ar diviem rezultatīviem raidījumiem, bet neviens viņa vienības biedrs neguva vairāk par vienu rezultativitātes punktu. Pēc šīs uzvaras FBK "Valmiera" ar 26 punktiem pakāpās uz 6. vietu turnīra tabulā, bet Kocēnu "Rubenei" joprojām 30 punktu un trešā pozīcija.

FBK "Valmiera" - "Rubene" 6:4 (2:2, 3:1, 1:1)

19:25 (4:3; 8:13, 7:9)

FBK "Valmiera" – Pāvels Semjonovs 2 (2+0), Lauris Alvis Stiprais 2 (1+1), Roberts Ploriņš 1 (1+0), Ričards Eglītis 1 (1+0), Gvido Lauga 1 (1+0), Mārtiņš Broks 1 (0+1), Aigars Belasovs 1 (0+1), Gatis Liepiņš 1 (0+1), Arvis Kārkliņš 1 (0+1), Artūrs Bračka 1 (0+1).

"Rubene" – Mārtiņš Muižnieks 2 (2+0), Mikus Eduards Ķikuts 1 (1+0), Matīss Celms 1 (1+0), Ingars Matisons 1 (0+1), Atis Stepāns 1 (0+1), Dāvis Zēmelis 1 (0+1), Markuss Dumpis 1 (0+1).