Četru nāciju turnīra noslēgumā cīņa pret pasaules vicečempionēm

28.04.2019

47712674091_83afa546e8_o.jpg

Šodien pulksten 10.30 (pēc Latvijas laika) Čehijas pilsētā Homutovā ar spēli starp Latvijas un Somijas U19 sieviešu izlasēm noslēgsies Četru nāciju turnīrs florbolā. Latvietēm pat ir teorētiska iespēja kļūt par turnīra uzvarētājām, bet tad titulētās pretinieces jāsakauj ar +17.

 

Četru nāciju turnīrs Homutovā pulcējis tiešām meistarīgas un titulētas junioru izlases – Čehijas, Somijas un Šveices. Latvijas valstsvienībai, kuras labākais sasniegums līdz šim bijusi 4.vieta tālajā 2004.gadā, bet iepriekšējā pasaules čempionātā mūsu meitenes uzvarēja B divīzijā, kas kopsummā viņām deva tikai 9.vietu, šajā pasākumā vajadzētu justies kā nabaga bārenītei, bet nē! Lai arī turnīra pirmajā mačā mūsu meitenes piedzīvoja smagu sakāvi, atzīstot mājinieču čehiešu pārākumu ar 2:11, jau vakar Latvijas U19 sieviešu izlase pirmo reizi savā vēsturē spēja uzvarēt Šveices valstsvienību – 5:3. Pa to laiku pašreizējās pasaules vicečempiones somietes svinējušas divas pārliecinošas uzvaras – ar 8:1 viņas sakāva Šveices izlasi, bet Čehijas valstsvienību sarūgtināja ar 8:3.

 

Skaidrs, ka šīsdienas mača pārliecinošas favorītes ir tieši Somijas florbolistes. Latvietēm vēl nekad nav izdevies viņas pārspēt, bet pēdējā reizē, kad abas izlases tikās (2016.gada pasaules čempionātā), somietes guva ļoti pārliecinošu uzvaru ar 21:1. Lai vai kas būtu bijis iepriekš, šīsdienas spēles sākumā rezultāts būs neizšķirts (0:0), bet pārējais ir mūsu meiteņu galvās, rokās un kājās. Galvenais – izrādīt titulētajām pretiniecēm cienīgu pretestību, nospēlējot labāk, nekā pirms trim gadiem.

 

Latvijas junioru izlases galvenā trenera Jurija Fedulova rīcībā ir 20 mūsu jaunās florbolistes – divas vārtsardzes, septiņas aizsardzības spēlētājas un vienpadsmit uzbrucējas. Vislielākā pārstāvniecība šajā valstsvienības modelī ir no Kocēnu kluba "Rubene" – astoņas spēlētājas. Četras florbolistes ir no FK "Ķekava", pa divām no "Rēzeknes BJSS", FK NND un Cēsu FK "Lekrings", bet viena no "Ķekavas Bulldogs". Vēl viena mūsu jaunā florboliste spēlē Somijā – tā ir Anna Ankudinova no "Rankat Ankat".

 

Vairāk informācijas: ŠEIT

 

Spēles tiešraide: ŠEIT

 

Latvijas sieviešu U19 izlase:

Nr.p.k.

Vārds un Uzvārds

P.

Komanda

1.

Barbara Rabčevska

V

FK Ķekava

2.

Simona Grāpēna

U

Rubene

3.

Samanta Bērziņa

A

Rubene

4.

Jūlija Rozīte

U

Rubene

5.

Lāsma Ēvele

A

Rubene

6.

Danute Tinkuse

U

Rubene

7.

Laura Gaugere

U

Rubene

8.

Marta Lība Zameca

U

Rubene

9.

Dārta Derupa

U

FK NND

10.

Aurēlija Zariņa

U

Rēzeknes BJSS

11.

Katrīna Kate Fībiga

A

FK Ķekava

12.

Liene Leite

U

FK Ķekava

13.

Kristiāna Elizabete Krūmiņa

A

FK Ķekava

14.

Kristiāna Kuplā

A

Ķekavas Bulldogs

15.

Kate Meldere

A

FK Lekrings

16.

Egija Katrīne Briede

A

Rubene

17.

Anna Ankudinova

U

Rankat Ankat (Somija)

18.

Luīze Raseiceva

U

FK Lekrings

19.

Linda Zunda

U

Rēzeknes BJSS

20.

Krista Ruicēna

V

FK NND

 

Galvenais treneris: Jurijs Fedulovs

 

Foto: ČFF

JUGLASCIEMS