Latvijas izlase pusfinālā spēkosies ar mājiniekiem slovākiem

20.10.2018

img_2951.jpg

Slovākijas pilsētā Prešovā notiekošajā Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrā florbolā tikko kā kļuvuši zināmi Latvijas izlases pretinieki pusfinālā. Tie ir mājinieki slovāki, bet spēle notiks jau šovakar – pulksten 20.30 (pēc Latvijas laika).

 

Latvijas izlase abas savas apakšgrupas spēles aizvadīja jau vakar. No rīta latvieši saspringtā cīņā pārspēja poļus, bet vakarā, demonstrējot jau ievērojami kvalitatīvāku spēli, tikai ar vienu vārtu starpību piekāpās saviem mūžsenajiem pretiniekiem norvēģiem. Tas, vai latvieši iekļūs pusfinālā un kuru vietu ieņems savā grupā, noskaidrojās tikai šodien, kad Norvēģijas valstsvienība ar 11:1 sakāva poļus. Līdz ar to 1.vietā - norvēģi, 2.vietā – latvieši, bet poļi ieņema 3.vietu un rīt mačā ar dāņiem dalīs 5.vietu. Latviešu un norvēģu pretinieki pusfinālā kļua zināmi pēcpusdienā, kad slovāki ar tikai vienu vārtu pārsvaru pieveica vāciešus – 6:5. Līdz ar to Vācijas izlasei otrā vietā un pusfināla spēlē, kas notiks jau šovakar pulksten 18.00 (pēc Latvijas laika) pretiniekos būs norvēģi, bet uzreiz pēc tam laukumā dosies latvieši, lai krustotu nūjas ar slovākiem.

 

Ja atskatās uz iepriekšējiem gadiem, Latvijas izlasei slovāku pieveikšana lielas problēmas nesagādāja. Piemēram, 2016.gada aprīlī starptautiskā turnīrā, kas notika Kocēnos, latvieši ar Slovākijas izlasi tikās divas reizes, svinot pārliecinošas uzvaras – 7:1 un 6:0. Toties iepriekšējā pasaules čempionātā, kas notika Rīgā un Latvijas izlasei bija visu laiku neveiksmīgākais, mūsu florbolisti turnīra pēdējā spēlē piekāpās slovākiem pagarinājumā ar 5:6. No mūsu valstsvienības pašreizējā sastāva tajā mačā piedalījās Morics Krūmiņš, Atis Blinds, Aleksandrs Abramovs, Toms Bitmanis, Toms Akmeņlauks, Artis Raitums, Pēteris Trekše, Andris Rajeckis, Jānis Rajeckis, Artūrs Jurševskis, Jānis Salcevičs un Rolands Kovaļevskis, kā arī Ingus Laiviņš, kurš tagad kļuvis par valstsvienības galvenā trenera asistentu. Protams, florbols Slovākijā kļūst arvien populārāks un attīstās ļoti strauji, bet ir skaidrs, ka mūsu puiši ir ļoti motivēti revanšēties slovākiem par savā galvaspilsētā piedzīvoto sāpīgo zaudējumu.

 

Šo spēli būs iespējams skatīt interneta TV tiešraidē: ŠEIT

 

Pēc apakšgrupu spēlēm patīkams skats ir uz turnīra rezultatīvāko florbolistu sarakstu, jo tā galvgalī atrodas latvietis – Rolands Kovaļevskis. Latvijas izlase pirmajās divās spēlēs guvusi astoņus vārtus – trīs no tiem iemeta Rolands Kovaļevskis, vēl viņam trīs rezultatīvas piespēles, bet kopā – seši punkti. Citiem mūsu rezultatīvākajiem spēlētājiem nav vairāk par diviem punktiem. Starp vārtsargiem ceturtais labākais ar 86,36 % atvairītu metienu ir Ivars Dišereits, kurš sargāja mūsu komandas vārtus mačā pret norvēģiem.

 

Latvijas izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki vadītās valstsvienības modelī vislielākā pārstāvniecība ir no Latvijas čempionvienības "Betsafe Oxdog Ulbroka" – četri spēlētāji. Pa trim florbolistiem izsaukti no komandām "Lekrings" (Cēsis) un "Lielvārde/Fat Pipe", pa diviem – no Kocēnu "Rubenes", Stalbes "Pārgaujas" un "Talsu NSS/Krauzera", bet pa vienam no Liepājas kluba "Kurši/Ekovalis" "un Ķekavas".

 

Latvijas vīriešu izlase:

Nr.p.k.

Vārds un Uzvārds

P.

Komanda

1.

Ingars Matisons

U

Rubene

2.

Morics Krūmiņš

A

Nokian KrP (Somija)

3.

Edžus Ceriņš

U

Betsafe Ulbroka Oxdog

4.

Jānis Rajeckis

A

Lekrings

5.

Atis Blinds

U

Betsafe Ulbroka Oxdog

6.

Aleksandrs Abramovs

U

Lekrings

7.

Gvido Lauga

U

SK Pārgauja

8.

Toms Bitmanis

U

Talsu NSS/Krauzers

9.

Klāvs Jansons

U

Ķekava

10.

Juris Gribusts

U

Lielvārde/Fat Pipe

11.

Atis Stepāns

U

Rubene

12.

Toms Akmeņlauks

U

Lielvārde/Fat Pipe

13.

Artis Raitums

U

Talsu NSS/Krauzers

14.

Pēteris Trekše

U

Lekrings

15.

Andris Rajeckis

U

Floorball Thurgau (Šveice)

16.

Artūrs Jurševskis

A

SK Pārgauja

17.

Jānis Salcevičs

V

Lielvārde/Fat Pipe

18.

Mihails Kostusevs

U

Kurši/Ekovalis

19.

Rolands Kovaļevskis

U

Betsafe Oxdog Ulbroka

20.

Ivars Dišereits

V

Betsafe Oxdog Ulbroka

 

Galvenais treneris: Arto Rīhimeki

Treneris: Pertu Kitehonka

Treneris: Ingus Laiviņš

Fiziskās sagatavotības treneris: Ivars Čākurs

Mediķe: Lilita Lazdiņa

Fizioterapeite: Rūta Cibule

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Dace Grizāne

BALTA
SPORTS VIENO!