"Valmiera" aptur ambiciozos debitantus

23.09.2021

Vienīgajā šovakar notikušajā ELVI florbola līgas vīriešiem spēlē FBK "Valmiera" Vidzemes Olimpiskajā centrā uzņēma turnīra debitanti un līderi vienā personā – FBK SĀC. Pirmo uzvaru jaunajā sezonā izcīnīja valmierieši, kas savukārt saviem viesiem sagādāja pirmo zaudējumu – 10:3. Rezultatīvākais starp uzvarētājiem ar 5 (1+4) punktiem bija krievu leģionārs Pāvels Semjonovs.

ELVI florbola līgas vīriešiem debitante FBK SĀC Valmierā ieradās ar perfektu bilanci (trīs uzvaras trijās spēlēs) un, ņemot vērā, ka visas citas komandas punktus jau bija zaudējušas, pirmo vietu turnīra tabulā. "Valmierai" līdz šim nebija ar ko īsti palepoties – trīs zaudējumi, bet turnīra tabulā tikai viens punkts. Kā izskatījās, valmierieši bija stingri nolēmuši savai neveiksmju sērijai likt treknu punktu, jo jau pirmo 15 minūšu laikā pēc Matīsa Salmiņa, Pāvela Semjonova un Laura Alvja Stiprā metieniem izvirzījās vadībā ar 3:0. Neilgi pirms pirmā pārtraukuma savu vārdu teica arī ādažnieki – 1:3, ar vārtu guvumu izcēlās Jēkabs Krists Vīmanis. Otrajā trešdaļā laukumā dominēja mājinieki, kas guva trīs bezatbildes vārtus, faktiski nosverot uzvaras kausu savā pusē – 6:1. Pēdējā perioda sākumā viesi sešu sekunžu laikā iemeta divus golus, kaut nedaudz atjaunojot intrigu – 3:7. Tomēr valmierieši nekādas vaļības neatļāvās. FBK "Valmiera" spēlētāji pamatlaika pēdējās divās minūtēs trīs reizes raidīja bumbiņu tobrīd jau tukšajos pretinieku vārtos, galarezultātā svinot ļoti pārliecinošu uzvaru ar 10:3.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 5 (1+4) punktiem bija Pāvels Semjonovs, bet labākā spēlētāja balvu saņēma komandas kapteinis Mārtiņš Broks, kura kontā 4 (2+2) punkti. 3 (2+1) punkti Matīsam Salmiņam, bet Lauris Alvis Stiprais izcēlās ar diviem vārtu guvumiem. Par labāko starp ādažniekiem atzina vārtsargu Kārli Popu, kurš atvairīja 36 no 43 pretinieku metieniem. Neviens viņa komandas biedrs neguva vairāk par vienu rezultativitātes punktu. FBK SĀC arī pēc šīs neveiksmes ar deviņiem punktiem joprojām ir turnīra tabulas līdere, bet "Valmiera" ar četriem punktiem pakāpās uz 7. vietu.

FBK "Valmiera" – FBK SĀC 10:3 (3:1, 3:0, 4:2)

46:32 (23:9; 13:10, 10:13)

FBK "Valmiera" – Pāvels Semjonovs 5 (1+4), Mārtiņš Broks 4 (2+2), Matīss Salmiņš 3 (2+1), Lauris Alvis Stiprais 2 (2+0), Ralfs Matīss Balodis 1 (1+0), Daniels Urbanovičs 1 (1+0), Arvis Kārkliņš 1 (1+0), Edvards Voldemārs Kažmers 1 (0+1).

FBK SĀC – Krists Saldatenoks 1 (1+0), Alvis Dāle 1 (1+0), Jēkabs Krists Vīmanis 1 (1+0), Matīss Kristians Kirmuška 1 (0+1), Klāvs Andersons 1 (0+1), Jānis Boroduška 1 (0+1).