Latvijas izlase pārliecinoši sakauj kanādiešus

08.12.2016

Šodien Rīgā notiekošajā pasaules čempionātā pirmo uzvaru izcīnīja Latvijas vīriešu florbola izlase, kas miniturnīrā par 9.vietu ar 11:1 sagrāva Kanādas valstsvienību. Sestdien, 10.decembrī, mūsu florbolisti "Arēnā Rīga" aizvadīs savu pēdējo šī pasaules čempionāta spēli, krustojot nūjas ar Slovākijas valstsvienību, spēles sākums pulksten 19.30.

Vakar vēlu vakarā Latvijas izlase, aizvadot astotdaļfināla maču ar dāņiem, piedzīvoja dramatisku zaudējumu pēcspēles metienos, tāpēc jau šodien dienas vidū mūsējie ar spēli pret Kanādas valstsvienību uzsāka miniturnīru par 9. - 12.vietu. Šajā mačā latviešiem nācās iztikt bez sava kapteiņa Ata Blinda, kurš kājas traumas dēļ pat nebija pieteikts. Viņa funkcijas uzņēmās Artis Raitums. Jau otro maču sastāvā nebija aizsarga Aivja Kusiņa, kurš saaukstējies un aizsūtīts mājās.

Šie robi sastāvā gan netraucēja latviešiem ļoti pārliecinoši aizvadīt visu maču, izcīnot pirmo uzvaru šajā pasaules čempionātā 11:1. Pirmajā periodā pa golam iemeta Artūrs Juraševskis, Toms Akmeņkalns un Artis Raitums, otrajā - Aleksandrs Abramovs un Gints Klēģers, bet Toms Bitmanis izcēlās pat divreiz, pēdējā trešdaļā vārtus guva Andris Rajeckis, Toms Bitmanis un Kārlis Bulāns. Vienīgā reize, kad kanādieši pārspēja mūsu vārtsargu Jāni Salceviču, bija 36.minūtē pēc Abramova kļūdainas piespēles. Toties pēdējā periodā Salcevičam izdevās atvairīt pretinieku izpildīto soda metienu.