Latvieši kļūst par pirmajiem pasaules čempioniem 3x3 florbolā

12.05.2024

940a8661.jpg

Šodien Somijas pilsētā Lahti noslēdzās 1. pasaules čempionāts florbolā 3 pret 3. Par pasaules čempioni 29 vīriešu izlašu konkurencē kļuva Latvijas valstsvienība, ar zelta burtiem ierakstot savu vārdu pasaules florbola vēsturē. Trillera cienīgā finālspēlē mūsējie pēcspēles metienos pārspēja florbola lielvalsts Zviedrijas komandu (10:9 PS). Izcīnītā zelta medaļa ir pirmā mūsu valsts godalga pasaules čempionātos florbolā.

 

Latvijas izlases sastāvu veidoja Kocēnu "Rubenes" kluba komanda, kas aprīlī notikušajā Latvijas 1. čempionātā šajā florbola paveidā ieguva tiesības pārstāvēt mūsu valsti starptautiskajā arēnā. Zelta sastāvā spēlēja Juris Zilberts (kapteinis), Dāvis Zēmelis, Matīss Celms, Ingars Matisons, Jēkabs Keišs, Kristers Babris, Markuss Dumpis, Kārlis Bitmanis un Roberts Trepšs (vārtsargs).

 

Apakšgrupu turnīrā latvieši ar 24:1 sagrāva ASV un ar 8:1 Vāciju, bet pret Somiju piedzīvoja vienīgo zaudējumu (6:9) turnīrā. Astotdaļfinālā ar 9:5 tika pārspēta otra Somijas vienība, bet ceturtdaļfinālā nekādas cerības uz panākumu netika dotas jaunzēlandiešiem (23:5), kas nozīmēja, ka pusfinālā nūjas krustos abi Latvijas izlašu sastāvi. "Latvija-1" vīriem ar 9:6 izdevās revanšēties "Latvija-2" par neseno zaudējumu Latvijas 1. čempionāta finālā un sasniegt zelta spēli.

 

Finālu pret bez zaudējumiem spēlējošo Zviedriju veiksmīgāk iesāka latvieši, kuri astotajā minūtē bija panākuši 5:1 vadību. Tomēr šajā florbolā paveidā viss mainās ļoti strauji - vairākas neveiksmīgas epizodes un mūsējo noraidījums ļāva zviedriem pietuvoties un atjaunot intrigu. Kad līdz mača beigām atlika mazāk par trim minūtēm Latvijas izlasei divu vārtu handikapu atjaunoja Matīss Celms, kurš panāca 8:6. Tomēr sekoja trīs ātri vārtu guvumi zviedru izpildījumā - 84 sekundes pirms pamatlaika beigām pirmo reizi vadību ieguva mūsu pretinieki. Pēdējo vārdu galotnē teica Celms, kura metiens astoņas sekundes pirms finālsvilpes bija precīzs, izglābjot spēli un panākot pēcspēles metienus. "Bullīšos", kas atšķirībā no klasiskā florbola tiek izpildīti no vietas un vairāk līdzinās futbola 11 metru sitieniem, aukstasinīgāki bija mūsējie - Trepšs atvairīja zviedru trešo mēģinājumu, bet Celms, Babris un Keišs savas iespējas realizēja, nodrošinot Latvijas izlasei čempionu titulu. Finālā piecus vārtus guva Matīss Celms, divreiz precīzs bija Jēkabs Keišs, bet pa reizei Juris Zilberts un Kristers Babris.

 

Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) organizētais 1. pasaules čempionāts florbolā 3 pret 3 bija divu dienu turnīrs, kas norisinājās 11. un 12. maijā. Čempionātā piedalījās 29 vīriešu komandas no 21 valsts un 13 sieviešu komandas no 12 valstīm.

 

Florbols 3 pret 3 ir klasiskā florbola paveids, kuru spēlē iekštelpās, izmantojot samazinātus laukuma izmērus un spēlētāju skaitu:
- komandā maksimums 10 spēlētāji (8 laukuma spēlētāji, 2 vārtsargi) un 2 pārstāvji;
- spēles laiks 2x10min;
- pārtraukums 2 minūtes;
- laukuma izmērs 22x11 m;
- standarta izmēra vārti.


JUGLASCIEMS