Latvijas izlase piekāpjas Šveicei, tagad par 5.vietu

12.12.2014

Latvijas vīriešu florbola izlase par Gēteborgā notiekošajā pasaules čempionātā aizvadīto ceturtdaļfināla spēli pret Šveices valstsvienību noteikti būtu pelnījusi uzslavas, ja ne nepelnīti smagais zaudējums ar 1:6. Sapnis par pusfinālu atkal izsapņots, jau rīt mūsējie sāks cīņu par 5.vietu pasaulē, krustojot nūjas ar igauņiem.

Latvijas izlase spēli pret pasaules bronzas medaļniekiem sāka apņēmīgi un aktīvi, tomēr jau piekto reizi pēc kārtas šajā turnīrā bija tā, kas pirmā ielaida vārtus - 10.minūtē 0:1. Pirmajā periodā rezultāts vairs nemainījās, lai gan trešdaļas izskaņā mūsu florbolistoem bija labas iespējas realizēt skaitlisko vairākumu. Nepatīkama latviešiem bija otrās trešdaļas pirmā puse, kurā tika zaudēti vēl divi vārti - 0:3.

Pēdējā periodā mūsu komandai nācās vairāk riskēt, lai mēģinātu lauzt spēles gaitu. Šoreiz to sev par labu izmantoja pretinieki, kuri izvirzījās vadībā ar 5:0. Tikai 59.minūtē, kad mūsu izlases vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, Ata Blinda piespēli goda vārtu guvumā pārvērta Artūrs Jurševskis - 1:5. Punktu mačam pielika šveicieši, kuri pamatlaika pēdējā minūtē raidīja bumbiņu tobrīd tukšajos Latvijas izlases vārtos - 1:6. Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma Artūrs Jurševskis.

Šveice - Latvija 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Vārti: 9:39 Maurers (Šmokers) 1:0, 20:43 Skalvinoni (Engels) 2:0, 26:06 Fankhauzers (Šmokers) 3:0, 53:21 Mendelins (Bolligers) 4:0, 58:05 Cimmermans (Skalvonini) 5:0, 58:37 Jurševskis (Blinds) 5:1, 59:03 Cimmermans 6:1.
Soda minūtes: 2:6