Kanāda "atklāta" ar 10:2, tagad uz Šveici

10.12.2014

Gēteborgā notiekošjā pasaules čempionātā florbolā vīriešiem Latvijas izlase astotdaļfināla spēles pret Kanādu vidū vēl zaudēja ar 0:1, bet spēja lauzt spēles gaitu un izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 10:2. Ceturtdaļfinālā, kas notiks parīt, mūsu pretiniece būs Šveices valstsvienība.

Latvijas vīriešu florbola izlase ar kanādiešiem līdz šim vēl nekad nebija tikusies, bet pirms astotdaļfināla mača tika uzskatīta par nepārprotamu favorīti, jo, kamēr kanādieši pasaules čempionātos nekad nebija ierindojušies augstākā vietā par vienpadsmito, mūsējie trīs reizes bija finišējuši piektajā pozīcijā, bet iepriekšējā čempionātā – 6.vietā. Spēli abas komandas sāka ļoti uzmanīgi, lai gan nekautrējās apdraudēt pretinieku vārtus. Pirmo golu nācās gaidīt ļoti ilgi, jo latviešu mestās bumbiņas nekādi nevarēja atrast vietu kanādiešu vārtos, par to, ka kanādieši neizvirzījās vadībā, liels paldies jāsaka Latvijas valstsvienības vārtsargam Andim Blindam. Pēc pirmā perioda bezvārtu neizšķirts – 0:0.

Otrajā trešdaļā Latvijas florbolisti mēģināja uzbrukt aktīvāk, bet 25.minūtē vienu no savām pretuzbrukuma iespējām izmantoja Kanādas florbolisti, izvirzoties vadībā ar 1:0. Tikai 30.minūtē pirmo reizi varēja uzgavilēt latvieši – ar tālu metienu viņu skaitlisko pārsvaru realizēja Artis Savins – 1:0. Jāsaka, ka līdz ar to maisam gals bija vaļā – līdz otrajam pārtraukumam Aigars Belasovs, Atis Blinds un Juris Gribusts ar 4:1 vadībā izvirzīja Latvijas valstsvienību. Savu artavu ielika arī vārtsargs Andis Blinds, kurš otrā perioda izskaņā atvairīja soda metienu.

Pēdējā trešdaļā latvieši turpināja iesākto – pēc Morica Krūmiņa, Ata Stepāna, Oskara Fīrmaņa un Artūra Jurševska precīziem metieniem Latvijas komandas pārsvars sasniedza jau septiņus vārtus (8:1). 54.minūtē savus otros vārtus šajā spēlē guva kanādieši, panākot 2:8. Tomēr punktu spēlei pielika mūsu florbolisti – pa vārtiem iemeta Artis Raitums un Artūrs Jurševskis, ļaujot latviešiem svinēt uzvaru ar astoņu vārtu pārsvaru – 10:8.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases spēlē otro reizi pēc kārtas atzina uzbrucēju Ati Blindu, kurš ar 4 (1+3) punktiem atkal bija rezultatīvākais. Divus vārtus guva Artūrs Jurševskis, pa 2 (1+1) punktiem Artim Savinam, Moricam Krūmiņam, Atim Stepānam un Artim Raitumam, bet divas rezultatīvas piespēles Andra Rajecka panākuma. Latvijas izlase iekļuvusi turnīra ceturtdaļfinālā, kur to jau gaidīja Šveices florbolisti. Spēle notiks parīt, 12.decembrī, sākums pulksten 20.00 (pēc Latvijas laika).

Pasaules čempionāts florbolā

Latvija - Kanāda 10:2 (0:0, 4:1, 6:1)
Vārti: 24:31 Heigs (Haneliuss) 0:1, 29:07 Savins (Atis Blinds, vair.) 1:1, 30:21 Belasovs (Atis Blinds) 2:1, 32:56 Atis Blinds (Abramovs) 3:1, 37:13 Gribusts (Raitums, maz.) 4:1, 41:40 M. Krūmiņš (Stepāns) 5:1, 46:25 Stepāns (M. Krūmiņš) 6:1, 49:21 Fīrmanis (A. Rajeckis) 7:1, 51:49 Jurševskis (Atis Blinds, vair.) 8:1, 53:27 Haneliuss (M. Smits) 8:2, 59:01 Raitums (Savins) 9:2, 59:54 Jurševskis (A. Rajeckis) 10:2.
Soda minūtes: 6:6.
Metieni: 35:16.
Vārtsargi: Andis Blinds – Teilors Reta-Šips.