"Rubene" sper pirmo soli fināla virzienā

05.03.2023

ELVI florbola līgas sievietēm pusfināla sēriju ar pārliecinošu uzvaru sākusi pašreizējā čempione "Rubene", kas šodien Kocēnu sporta namā ar 7:1 pieveica Cēsu komandu "Lekrings". Kocēniešu vārtsardze Estere Elbrete atvairīja 16 no 17 pretinieču metieniem. Sērijā līdz vienas komandas trim panākumiem "Rubene" izvirzījusies vadībā ar 1:0.

Kocēnu "Rubene" kļuva par regulārā turnīra uzvarētāju, bet Cēsu "Lekrings" finišēja 4. vietā, tāpēc abām šīm komandām jāspēkojas par vietu lielajā finālā. Pusfināla sērija turpināsies līdz vienas komandas trim uzvarām, bet laukuma priekšrocības ir "Rubenei", tāpēc pirmais mačs notika Kocēnu sporta namā.

Pusfināla sērijas pirmā mača rezultātu jau 30. sekundē ar precīzu metienu atklāja mājiniece Emīlija Salaciete (1:0). 5. minūtē ar vārtu guvumu atbildēja cēsnieces Betijas Raseicevas personā – 1:1. Kā vēlāk izrādījās, tie šajā spēlē bija Cēsu komandas goda vārti. Jau līdz pirmajam pārtraukumam Kocēnu komanda ieguva triju vārtu pārsvaru (4:1), pa golam viešņu vārtos iemeta Emīlija Salaciete, Lība Daija Mikova un Elīna Sirmā. Otrajā trešdaļā Paula Egle un Daniela Dafne Hāne panāca 6:1, bet punktu mačam ar vienīgo pēdējā periodā fiksēto rezultatīvo metienu pielika Paula Egle, izmantojot savas komandas skaitlisko vairākumu. Kocēnu "Rubene" svinēja uzvaru ar 7:1, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0.

Labākās spēlētājas balvu uzvarētāju komandā saņēma vārtsardze Estere Elbrete, kura atvairīja 16 no 17 pretinieču metieniem. Pa diviem vārtiem guva viņas komandas biedrenes Emīlija Salaciete un Paula Egle, pa 2 (1+1) punktiem sakrāja Daniela Dafne Hāne un Elīna Sirmā, bet divas rezultatīvas piespēles Samantas Bērziņas kontā. Par labāko starp cēsniecēm atzina Olīviju Jarohoviču, kura ar rezultativitāti gan neizcēlās. Sērijas otrā spēle paredzēta 11. martā, arī tā notiks Kocēnos, mača sākums pulksten 12.00.

"Rubene"  - "Lekrings" 7:1 (4:1, 2:0, 1:0), sērijā 1:0

28:17 (14:3; 9:7; 5:7)