Jansons izglābj "Ķekavas" uzvaru pār lielvārdiešiem

06.01.2023

ELVI florbola līgas vīriešiem jaunā gada pirmajā spēlē "Ķekava" savā laukumā ar 5:4 pārspēja komandu "Lielvārde/Fat Pipe". Gandrīz visu maču vadībā atadās ķekavieši, bet 55. minūtē lielvārdiešiem izdevās panākt izlīdzinājumu (4:4). Punktu mačam pielika ķekaviešu līderis Klāvs Jansons, kurš 59. minūtē guva uzvaras vārtus.

"Ķekava" pagājušo gadu noslēdza ar zaudējumu viesos pagarinājumā (5:6 pret FBK "Valmiera"), bet "Lielvārde/Fat Pipe" – ar uzvaru papildlaikā (7:6 pret FBK SĀC), arī viesos. Arī abu komandu savstarpējais mačs, kas notika pērn Lielvārdē, ilga vairāk par 60 minūtēm – pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja lielvārdieši.

Šīvakara mača rezultātu jau 1. minūtē, pateicoties Klāva Jansona precīzajam raidījumam, atklāja "Ķekava" (1:0). 10. minūtē laukuma saimnieki Kristapa Laugaļa personā izmantoja savu skaitlisko vairākumu, panākot jau 2:0. Pēc pirmā perioda rezultāts bija 2:1, jo ar golu atbildēja lielvārdietis Kārlis Rudzītis. Otras trešdaļas laikā ķekavieši panāca 3:1, bet 51. minūtē Ralfs Orste panāca jau 4:1. Uzreiz pēc tam sekoja iespaidīga lielvārdiešu atspēlēšanās – viesi četru minūšu laikā atjaunoja neizšķirtu rezultātu (4:4). Tomēr pie punktiem tikt Lielvārdes komandai nebija lemts, jo 59. minūtē Endija Umberta Barrusa piespēli uzvaras vārtu guvumā pārvērta Klāvs Jansons – 5:4.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts izšķirošo vārtu autors Klāvs Jansons, kurš ar 3 (2+1) punktiem bija arī rezultatīvākais. Labākā spēlētāja balvu Lielvārdes komandā saņēma vārtsargs Lauris Kārkliņš, kurš laukumā devās tikai 26. minūtē, lai veiksmīgi atvairītu Klāva Jansona izpildīto soda metienu. Komandai "Ķekava" pēc šīs uzvaras turnīra tabulā ir 26 punkti un 4. vieta, bet "Lielvārdei/Fat Pipe" joprojām 15 punktu un 8. pozīcija.

"Ķekava" - "Lielvārde/Fat Pipe" 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)

31:31 (12:7; 10:12; 9:12)

"Ķekava" – Klāvs Jansons 3 (2+1), Kristaps Laugalis 1 (1+0), Ralfs Orste 1 (1+0), Ernests Ronis 1 (1+0), Endijs Umberts Barriss 1 (0+1), Markuss Januševskis 1 (0+1), Kristofers Jurisons 1 (0+1), Endijs Kleistrovs 1 (0+1).

"Lielvārde/Fat Pipe" – Didzis Nemme 1 (1+0), Iļja Taratutins 1 (1+0), Kārlis Rudzītis 1 (1+0), Kārlis Stukāns 1 (1+0), Armands Savins 1 (0+1), Juris Sandis Jēgers 1 (0+1), Toms Emīls Jēkabsons 1 (0+1), Mariss Giņko 1 (0+1).