Junioru izlases sastāvs skaidrs par 90 procentiem

25.03.2014

Pagājušajā nedēļā Latvijas sieviešu izlases U19 kandidātes, gatavojoties savam pasaules čempionātam, kas aprīļa beigās startēs Polijā, aizvadīja kārtējo treniņnometni Kocēnos. Valstsvienības galvenais treneris Jurijs Fedulovs neslēpj, ka lielos vilcienos izlases sastāvs viņam praktiski jau skaidrs – komandas divdesmitniekā palikušas divas – trīs nezināmās.

Pēdējās treniņnometnes laikā juniores aizvadīja veselas trīs pārbaudes spēles. Jau atkal pretiniekos nācās aicināt puišu komandas. Pirmajā mačā juniores 7:11 piekāpās Valmieras Bērnu sporta skolas U16 komandai, otrajā tikai ar 9:10 atzina Kocēnu Sporta kluba U14 komandas pārākumu, bet trešajā ar 2:8 zaudēja Kocēnu novada florbola čempionāta komandai STK.

Treneris Jurijs Fedulovs, analizējot savas izlases sniegumu šajās pārbaudes spēlēs, uzsvēra, ka meitenes ievērojami uzlabojušas savu darbību aizsardzībā, bet uzbrukumā sākušas spēlēt agresīvāk. Mačā pret amatieru komandu STK junioru izlases vārtus katrā periodā sargāja cita vārtsardze. Visveiksmīgāk to darīja irlavniece Dana Gulbe, kura savā trešdaļā neielaida vārtos nevienu bumbiņu, ļaujot meitenēm nospēlēt neizšķirti – 0:0.

Nākamā treniņnometne izlases kandidātēm paredzēta jau aprīļa sākumā (no 4. līdz 6.aprīlim) turpat Kocēnos. Arī uz šo nometni tiks aicinātas visas 28 kandidātes, bet uzreiz pēc tās treneriem būs jāpaziņo 20 spēlētājas, kuras dosies uz pasaules čempionātu. J.Fedulovs atklāja, ka par 90 procentiem komandas sastāvs esot jau skaidrs, izšķiršanās būs vēl tikai starp divām – trim florbolistēm.

Vēl viena piecu dienu nometne junioru izlasei Kocēnos notiks no 17. līdz 21.aprīlim. Tās laikā valstsvienība dosies uz Igauniju, lai aizvadītu divas pārbaudes spēles ar vienu no kaimiņu valsts sieviešu klubiem. Uz pasaules čempionātu Polijā valstsvienība izbrauks 28.aprīlī.