Kapteinis Broks ieved "Valmieru" lielajā finālā

26.03.2023

Par ELVI florbola līgas vīriešiem pirmo finālistu kļuvis FBK "Valmiera", kas arī ceturtajā spēlē bija pārāka par komandu "Ķekava/RB&B" (9:4), sērijā triumfējot ar 4:0. Galvenais panākuma kaldinātājs ar četriem vārtu guvumiem un vienu rezultatīvu piespēli bija valmieriešu kapteinis Mārtiņš Broks, kuram ar 5 (2+3) punktiem lieliski palīdzēja leģionārs Pāvels Semjonovs.

FBK "Valmiera" šovakar Ķekavā ieradās ar trim uzvarām bagāžā. Sērijas pirmajās divās spēlēs, kas notika Valmieras Olimpiskajā centrā, valmierieši svinēja panākumus ar 3:2 un 3:1, bet aizvakar ķekaviešu laukumā sagrāva savus pretiniekus ar 10:4.

Šīs pusfināla sērijas pirmajās trijās spēlēs Ķekavas florbolistiem vēl ne reizi nebija izdevies izvirzīties vadībā. Arī trešās spēlēs rezultātu atklāja "Valmiera" – 5. minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Pāvels Semjonovs. 7. minūtē Arvis Kārkliņš jau panāca 2:0. Arī "Ķekava/RB&B" spēja gūt divus vārtus – pa bumbiņai viesu vārtos ieraidīja Endijs Umberts Barruss un Toms Gredzens, atjaunojot neizšķirtu rezultātu (2:2). Pēc pirmā perioda vadībā ar 3:2 atradās valmierieši, jo savu pirmo golu šajā mačā iemeta viņu kapteinis Broks. 22. minūtē ķekavietis Toms Ķeirāns atjaunoja neizšķirtu – 3:3. 25. minūtē Ričards Riba jau trešo reizi vadībā izvirzīja viesus (4:3), bet 26. minūtē Ķekavas komandas kapteinis Klāvs Jansons realizēja soda metienu, tāpēc rezultāts jau kārtējo reizi kļuva neizšķirts (4:4). Vēl varēja cerēt uz spraigu cīņu un iespējamu Ķekavas komandas pirmo uzvaru, bet vēl līdz otrās trešdaļas beigām valmierieši praktiski likvidēja intrigu. Vienus vārtus guva Ričards Eglītis, bet trīs golus pēc kārtas iemeta Broks, izvirzot Valmieras komandu vadībā ar 8:4. Pēdējā periodā tika gūti tikai vieni vārti – 58. minūtē Semjonovs ar precīzu metienu nofiksēja FBK "Valmiera" panākumu ar 9:4 un arī uzvaru visā sērijā ar 4:0.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma tieši Mārtiņš Broks, kuram šajā mača 5 (4+1) rezultativitātes punkti. 5 (2+3) punktus sakrāja Pāvels Semjonovs, bet pa 2 (1+1) punktiem guva Ričards Riba un Ričards Eglītis. Par labāko starp ķekaviešiem atzina Tomu Gredzenu, kurš ar 2 (1+1) punktiem bija rezultatīvākais savā komandā. Abām komandām sezona vēl nav noslēgusies, tagad tās gaidīs Superfinālu, kas 15. aprīlī notiks "Arēnā Rīga". Tur valmierieši piedalīsies mačā par zelta medaļām un čempionu kausu, bet ķekavieši pirmo reizi kluba vēsturē cīnīsies par bronzas godalgām. Abu komandu nākamie pretinieki vēl turpina cīņu pusfināla sēriju starp "FS Masters/Ulbroka" un "Lielvārde/Fat Pipe". Šajā sērijā vadībā ar 3:1 izvirzījušies Lielvārdes florbolisti.

"Ķekava/RB&B" - FBK "Valmiera" 4:9 (2:3, 2:5, 0:1), sērijā 0:4

32:30 (12:12; 10:15; 10:3)

"Ķekava/RB&B" – Toms Gredzens 2 (1+1), Endijs Umberts Barruss 1 (1+0), Klāvs Jansons 1 (1+0), Toms Ķeirāns 1 (1+0).

FBK "Valmiera" – Mārtiņš Broks 5 (4+1), Pāvels Semjonovs 5 (2+3), Ričards Riba 2 (1+1), Ričards Eglītis 2 (1+1), Arvis Kārkliņš 1 (1+0), Gatis Liepiņš 1 (0+1), Kevins Šmits 1 (0+1), Gvido Lauga 1 (0+1).