"Valmiera" vēlreiz pieveic "Ķekavu/RB&B" un ir pusceļā līdz finālam

19.03.2023

valmiera_go_tris_23.jpg

Divu soļu attālumā no ELVI florbola līgas vīriešiem Superfināla nonācis FBK "Valmiera", kas šovakar savā laukumā arī pusfināla sērijas otrajā mačā bija pārāka par komandu "Ķekava/RB&B" – 3:1. Jau otro maču pēc kārtas rezultatīvākais starp valmieriešiem bija Kevins Šmits, kuram šoreiz 3 (1+2) punkti.

 

Vakar, kad abas komandas Valmieras Olimpiskajā centrā krustoja nūjas pusfināla sērijas pirmajā spēlē, pirmā perioda laikā vārti netika gūti. Otrajā trešdaļā "Valmiera" izvirzījās vadībā ar 3:0. Pēdējā periodā "Ķekava/RB&B" centās atspēlēties, ķekaviešiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, tomēr laimīgu uzvaru ar 3:2 svinēja FBK "Valmiera".

 

Šīsdienas mačs pēc sava scenārija diezgan stipri atgādināja vakardienas cīņu. Gan vakar, gan šovakar uz rezultātu tablo 0:0 bija brīdī, kad abas komandas devās pirmajā pārtraukumā. Toties otrajā trešdaļā "Valmiera" atkal guva trīs bezatbildes vārtus un pirms pēdējām 20 minūtēm atradās vadībā ar 3:0. Pa bumbiņai viesu vārtos ieraidīja Ričards Riba, Kevins Šmits un Gvido Lauga. Šmitam bija lieliska iespēja gūt vēl vienus vārtus, bet viņš neprata realizēt soda metienu. Savukārt "Ķekava/RB&B" vairāk nekā piecas minūtes spēlēja skaitliskajā vairākumā, bet pie vārtu guvuma tā arī netika. Vistuvāk mērķim bija ķekaviešu kapteinis Klāvs Jansons, pēc kura metiena bumbiņa trāpīja pa mājinieku vārtu pārliktni. Pēdējā periodā iniciatīvu pārņēma Ķekavas florbolisti. Jau 45. minūtē no aizvārtes golu iemeta Markuss Januševskis – 1:3. Laika vēl bija pietiekoši, tomēr jau atkal Valmieras komandas aizsardzība izrādījās pārāka par ķekaviešu uzbrukumu. Rezultāts vairs nemainījās un FBK "Valmiera" varēja svinēt uzvaru ar 3:1, sērijā līdz vienas komandas četriem panākumiem izvirzoties vadībā ar 2:0.

 

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju sastāvā saņēma Kevins Šmits, kurš ar 3 (1+2) rezultativitātes punktiem bija arī rezultatīvākais. Viņa maiņas partnerim Gvido Laugam 2 (1+1) punkti. Par labāko spēlētāju Ķekavas komandā tika atzīts goda vārtu autors Markuss Januševskis. Sērijas trešo un ceturto spēli abas komandas aizvadīs Ķekavā. Trešā paredzēta piektdien, 24. martā, sākums pulksten 20.00.

 

FBK "Valmiera" - "Ķekava/RB&B" 3:1 (0:0, 3:0, 0:1), sērijā 2:0

Metienu attiecība:

19:22 (5:8; 7:6; 7:8)

Rezultatīvākie:

FBK "Valmiera" – Kevins Šmits 3 (1+2), Gvido Lauga 2 (1+1), Ričards Riba 1 (1+0).

"Ķekava/RB&B" – Markuss Januševskis 1 (1+0), Klāvs Jansons 1 (0+1).


JUGLASCIEMS