Latvietes kvalifikācijas turnīru sāk ar nīderlandiešu sakaušanu

31.01.2023

Kocēnos notiekošo pasaules čempionāta florbolā kvalifikācijas turnīru ar ļoti pārliecinošu uzvaru sākusi Latvijas sieviešu izlase, kas ar 11:1 sagrāva Nīderlandes valstsvienību. Rezultatīvākā mūsu komandā ar 4 (2+2) punktiem bija kapteine Jūlija Rozīte, bet labākās spēlētājas balvu saņēma Kate Meldere, kuras kontā 3 (2+1) punkti.

Maču pret nīderlandietēm latvietes sāka vareni, realizējot jau savu pirmo savu uzbrukumu, kad bumbiņu pretinieču vārtos ieraidīja Zane Darša (1:0). Līdz nākamajam golam bija jāpagaida, tomēr pirmā perioda vidū rezultāts pēc Simonas Grāpēnas metiena kļuva jau 2:0. Drīz pēc tam sekoja rezultatīva pretinieču atbilde – 1:2. Kā vēlāk izrādījās, tie nīderlandietēm šajā mačā bija viņu goda vārti. Pēc pirmās trešdaļas latvietes atradās vadībā ar 6:1, otrajā guva vēl trīs bezatbildes vārtus (9:1), bet visā spēlē triumfēja ar 11:1.

Labākās spēlētājas balvu Latvijas izlasē saņēma Kate Meldere, kuras kontā 3 (2+1) punkti. Rezultatīvāka par viņu bija tikai mūsu valstsvienības kapteine Jūlija Rozīte, kura sakrāja 4 (2+2) rezultativitātes punktus. Pa 3 (2+1) punktiem arī Zanei Daršai un Simonai Grāpēnai, divus golus iemeta Emīlija Salaciete, bet 2 (1+1) punkti Annai Ankudinovai. Pēc pirmās spēļu dienas Latvijas izlase EUR1 grupā tomēr ieņem tikai 2. vietu, jo vēl pārliecinošāku uzvaru šodien svinēja zviedrietes, kas ar 25:0 sagrāva Vācijas valstsvienību.

Latvija – Nīderlande 11:1 (6:1, 3:0, 2:0)
Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Jūlija Rozīte 4 (2+2), Zane Darša 3 (2+1), Simona Grāpēna 3 (2+1), Kate Meldere 3 (2+1), Emīlija Salaciete 2 (2+0), Anna Ankudinova 2 (1+1), Laura Gaugere 2 (0+2), Aurēlija Zariņa 2 (0+2), Samanta Bērziņa 1 (0+1)