Triju nāciju kausu izcīna čehi, mūsu junioriem 3. vieta

29.04.2018

Šovakar Kocēnu sporta namā ar Čehijas U19 vīriešu izlases uzvaru finišēja Triju nāciju kausa izcīņa florbolā. Pēdējā spēlē Latvijas valstsvienības otrais sastāvs piekāpās čehiem ar 4:9, Latvijas juniori finišēja trešajā vietā, palaižot sev pa priekšu arī šveiciešus.

Pirms turnīru noslēdzošās spēles, kurā tikās Čehijas un Latvijas juniori, tabulas galvgalī ar sešiem punktiem atradās šveicieši. Čehiem bija pieci punkti, bet latviešiem - četri. Bija skaidrs, ka Šveices izlase noteikti nebūs turnīra uzvarētāja - tā varēja ieņemt otro vai trešo vietu. Čehiem, lai kļūtu par turnīra uzvarētājiem, pietika ar diviem punktiem, viņi, ņemot vērā pēdējā mača iznākumu, varēja ieņemt jebkuru no trim vietām. Latviešiem uzvara pietika ar diviem pēdējā mačā iegūtiem punktiem, bet, izcīnot tikai vienu punktu, kā arī paliekot tukšā, mūsu juniori ierindotos trešajā vietā.

Lai arī uzvara šajā mačā mūsu puišiem garantētu pirmo vietu visā turnīrā, izlases treneri palika uzticīgi savam iepriekšējam plānam un spēlei pret čehiem pieteica otro sastāvu. Tomēr arī šī komanda cīnījās ļoti labi, līdzvērtīgi aizvadot pirmos divus periodus. Rezultātu 4. minūtē atklāja latvieši Mārtiņa Muižnieka personā - 1:0. Pēc minūtes čehi atjaunoja neizšķirtu (1:1), bet 7. minūtes sākumā Kristaps Laugalis perfekti izpildīja soda metienu, vēlreiz izvirzot vadībā latviešus - 2:1. Lai arī pretinieki atbildēja ar diviem goliem (2:3), pēc pirmā perioda uz rezultātu tablo bija līdzsvars (3:3), jo vēl vienus vārtus Latvijas izlases labā iemeta Kevins Šmits - 3:3. 26. minūtē Latvijas juniori realizēja skaitlisko vairākumu - ar vārtu guvumu izcēlās Armands Savins (4:3). 30. minūtē pretinieki kārtējo reizi atjaunoja - 4:4, ar tādu rezultātu noslēdzās otrā trešdaļa. Pēdējo periodu izteikti labāk aizvadīja Čehijas valstsvienība, kas guva piecus bezatbildes vārtus, nodrošinot sev uzvaru ar 9:4 un pirmo vietu Triju nāciju turnīrā.

Lai arī pēcspēles metienu sērijas rezultātam nozīmes vairs nebija, tā tomēr notika. Mūsu komandas labā savas iespējas realizēja Kristaps Laugalis un Dāvis Zēmelis, bet pretinieki guva trīs vārtus un svinēja uzvaru arī šajā elementā - 3:2. Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts divu vārtu autors Jonas Kreiza, bet Latvijas izlasē balvu saņēma Kristaps Laugalis, kurš ar 2 (1+1) punktiem bija rezultatīvākais savā komandā.

Latvija U19 - Čehija U19 4:9 (3:3, 1:1, 0:5)

Metienu attiecība: 19:37 (8:14, 4:13, 7:11)

Rezultatīvākie Latvijas izlasē: Kristaps Laugalis 2 (1+1), Kevins Šmits 1 (1+0), Armands Savins 1 (1+0), Mārtiņš Muižnieks 1 (1+0), Edmunds Zandersons 1 (0+1), Juris Sandis Jēgers 1 (0+1).