AVEX decembra spēlētāja Kuncīte: „RSU/Runway” ir labākā komanda Latvijā!
Latvijas Florbola savienības (LFS) sadarbībā ar uzņēmumu AVEX (Tavs Audio-Video Experts) par decembra labāko virslīgas spēlētāju nosauktā Rīgas “RSU/Runway” florboliste Aija Kuncīte pauž pārliecību, ka pēc divām uzvarām pār “Rubeni” par Latvijas labāko komandu var nosaukt tieši “RSU/Runway”.
Latvijas virslīgas čempionāts nu jau tik tālajā pagājušā gada septembrī iesākās ar “Rubenes” uzvaru 3:2 pār valsts čempionvienību “RSU/Runway’, bet nākamajos divos savstarpējos mačos panākumus jau guva rīdzinieces – novembrī pēcspēles metienu sērijā ar 5:4, bet 21. janvārī – 6:4.
“Pašreiz tiešām mūsu komanda ir apliecinājusi, ka esam labākās Latvijā,” saka “RSU/Runway” florboliste Aija Kuncīte. “Iespējams, ka pēdējās spēles ar “Rubeni” rezultāts pat īstenībā neataino īstos spēku samērus. Pirmos divus periodus aizvadījām pārliecinoši, nokļūstot vadībā ar 5:1, bet pēdējā trešdaļā viss mainījās. Sāncenses izvēlējās citu taktiku, bet mēs laikam pārāk domājām par skaistu spēli atbraukušās televīzijas brigādes priekšā.”
“RSU/Runway” spēles uzlabojums ne tik daudz nosaka konkurence pašmāju čempionātā, bet gan nākamās sezonas sākumā gaidāmais nopietnākais pārbaudījums kluba vēsturē – starts Eiropas Čempionu kausa izcīņā. Oktobrī Zviedrijas pilsētā Umeo sabrauks visas labākās sieviešu komandas. Vietu elitē “RSU/Runway” nodrošināja ar uzvaru šīs sezonas sākumā notikušajā “Eurofloorball” kausa izcīņā.
“Zviedrijā būs grūti, taču gatavosimies iespēju robežās. Varētu teikt, ka galvenais ir piedalīties, taču mūsu mērķis tomēr ir parādīt arī labu spēli,” piebilst Aija. “Mūsu komandā ir izveidojies lielisks kolektīvs, par kuru nav šaubu – izdarīsim maksimāli iespējamo.”
“RSU/Runway’ florbolistes virslīgas labāko spēlētāju laurus plūc jau divus mēnešus pēc kārtas, jo novembrī AVEX balvu saņēma Diāna Isjomina.
“Nav šaubu, ka Diāna tiešām bija pelnījusi novembra labākās spēlētājas atzinību, bet mans tituls gan bija liels pārsteigums, jo mūsu komandai decembrī nebija neviena mača. Šo balvu es uztvēru kā atzinību par sekmīgo sniegumu pasaules čempionātā Latvijas izlases rindās,” atklāj Aija, kura piecās spēlēs izcēlās ar trijiem rezultativitātes punktiem. “Protams, pēc atgriešanās no Šveices bija pārliecība, ka varēju labāk nospēlēt, tādēļ daļēji šī balva būs arī kā pamudinājums progresam.”
Šīs sezonas pirmajā pusē 24 gadus jaunā liepājniece Kuncīte pilnībā izbaudīja starptautiskā florbola gaisotni, jo kluba sastāvā startēja “Eurofloorball” kausā, bet pēc tam arī debija pasaules čempionātā.
“Protams, nebija pārsteigums tas, ka pasaules elites spēlētājas ir lielu soli mums priekšā, jo treniņdarbs notiek daudz profesionālāk. Iespējams, ka tādu meistarības līmeni mums nekad neizdosies sasniegt, taču tas nav galvenais. Skaidrs, ka mums vēl daudz jāstrādā fiziskās sagatavotības jomā, lai visu spēli varētu sekmīgi īstenot iecerēto taktiku,” par iespaidiem lielajā florbolā stāsta Kuncīte. “Iespējams, tieši fiziskais pagurums pēdējā spēlē ar Norvēģiju mums neļāva nosargāt uzvaru un iekļūt pasaules čempionāta labāko sešiniekā.”
Kuncīte florbolu apguvusi Liepājā, un tikai līdz ar studiju sākumu LSPA viņas ceļi atveda līdz Rīgai.
“Kādreiz Liepājā tika rīkotas sporta nedēļas, kuru ietvaros bija jāapmeklē vairākas sporta bāzes un jākrāj zīmodziņi. Tieši šādi arī iepazinu florbolu. Saņēmu piedāvājumu pievienoties treniņiem, un drīz vien man iepatikās šis sporta veids,” apmēram desmit gadu senus notikumus atceras Aija. “Pēc studiju uzsākšanas vispirms pievienojos “Latvijas Avīzes” komandai, bet pēc tās izjukšanas 2009. gada rudenī aizsākās spēlētājas gaitas “RSU/Runway”.”
“RSU/Runway” rindās Kuncīte jau aizvadījusi divas pilnas sezonas, kurās sasniegtā statistika ievērojami atšķiras. Ja 2009./2010. gada sezonā Aijas rēķinā bija 27 rezultativitātes punkti (13+14), tad pagājušajā sezonā jau 46 punkti (12+34). Progress tieši uz rezultatīvo piespēļu rēķina.
“Tā nu sanācis, ka vairāk piespēlēju nekā pati izdaru metienus pa vārtiem. Arī treneris uzsvēris, ka būtu noderīgi biežāk arī pašai uzbrukt vārtiem,” statistiku komentē Kuncīte. “Vēl pagājušajā sezonā nevarēju pilnībā koncentrēties florbolā, jo paralēli vēl bija studijas un spēlēšana LSPA basketbola komandā. Šogad ir atlicis daudz vairāk laika tieši florbola treniņiem un meistarības uzlabošanai. Līdz ar to esmu ieguvusi pārliecību par saviem spēkiem, ieskaitot arī iniciatīvas uzņemšanos uzbrukumos. Iespējams, ka pirmo reizi gūto vārtu būs vairāk par rezultatīvajām piespēlēm… Joks!”
Vismaz līdzšinējās astoņās spēlēs virslīgā Kuncītei šo mērķi nav izdevies īstenot, jo viņas rēķinā seši gūti vārti un desmit rezultatīvās piespēles. “RSU/Runway” nākamo spēli aizvadīs 28. janvārī, kad Irlavā sacentīsies ar “Irlavu/Tukumu”.
AVEX (Tavs Audio-Video Experts)
Renārs Buivids