Par pirmo Latvijas-Igaunijas līgas čempioni kļūst "Rubene"

18.02.2024

Šodien Kocēnu sporta namā ar finālspēle starp vietējo "Rubeni" un komandu "Lielvārde/Fat Pipe" finišēja Latvijas un Igaunijas florbola līgas vīriešiem pirmā sezona. Par čempioniem kļuva kocēnieši, kas izšķirošajā mačā svinēja uzvaru ar 9:5. Lielvārdes komandai nācās samierināties ar vicečempionu titulu un sudraba medaļām.

Pa ceļam uz šo finālspēli Kocēnu "Rubene" ar 4:3 pārspēja Cēsu komandu "Lekrings", bet "Lielvārde/Fat Pipe" ar 10:5 pieveica Tallinas klubu "Sparta team Automaailm". Pusfinālā zaudējušās komandas mērojās spēkiem pirms šīs spēles, bronzas medaļas izcīnīja Cēsnieki, kas talliniešus pieveica pagarinājumā ar 6:5.

Finālspēles rezultātu 8. minūtē atklāja lielvārdieši Kārļa Stukāna personā – 1:0. Pēc divām minūtēm ar vārtu guvumu atbildēja kocēnietis Toms Pētersons, atjaunojot neizšķirtu rezultātu (1:1). Pēc pirmā perioda vadībā ar 3:1 atradās jau mājinieki, jo pa golam iemeta arī Pēteris Gailis un Matīss Celms. 26. minūtē Mārcis Brīvulis panāca jau 4:1, bet nākamajā minūtē ar vārtu guvumu izcēlās viesu komandas līderis Oskars Tūtāns – 2:4. Viesu prieki nebija ilgi, jo pēc dažām sekundēm viņiem nepaveicās, ieraidot bumbiņu savos vārtos (2:5). Līdz otrajam pārtraukuma Lielvārdes komanda spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (4:5), jo pa golam iemeta Rūdis Žukelis un Oskars Tūtāns. Pēdējā trešdaļā aizritēja vairāk nekā 13 minūtes, bet neviena no komandām nespēja gūt vārtus. Pirmajiem tas izdevās kocēniešiem – 54. minūtē Juris Zilberts panāca 6:4. Turpinājumā mājinieki guva vēl divus vārtus, izšķirot šīs cīņas likteni (9:4). Ar vārtu guvumu izcēlās Jēkabs Keišs un Rihards Avots. Pamatlaika pēdējā minūtē golu vēl iemeta lielvārdietis Niks Blumfelds, bet tas netraucēja Kocēnu "Rubenei" svinēt uzvaru ar 9:5 un kārt sev kaklā Latvijas un Igaunijas līgas čempionu zelta medaļas. Komandai "Lielvārde/Fat Pipe" vicečempionu tituls un sudraba godalgas.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 2 (1+1) punktiem bija Toms Pētersons, bet par labāko spēlētāju atzina vārtsargu Lauri Knoku, kurš atvairīja 19 no 24 pretinieku metieniem. Labākā spēlētāja balvu Lielvārdes komandā saņēma Oskars Tūtāns, kurš ar 3 (2+1) punktiem bija rezultatīvākais.

"Rubene" – "Lielvārde/Fat Pipe" 9:5 (3:1; 2:3, 4:1)

18:24 (6:6, 5:11, 7:7)

"Rubene" –  Toms Pētersons 2 (1+1), Pēteris Gailis 1 (1+0), Dāvis Zēmelis 1 (1+0), Mārcis Brīvulis 1 (1+0), Matīss Celms 1 (1+0), Jēkabs Keišs 1 (1+0), Juris Zilberts 1 (1+0), Rihards Avots 1 (1+0), Ritvars Bērziņš 1 (0+1), Ingars Matisons 1 (0+1), Kārlis Bitmanis 1 (0+1), Artis Matīss Fogels 1 (0+1), Gustavs Siliņš 1 (0+1).

"Lielvārde/Fat Pipe" –  Oskars Tūtāns 3 (2+1), Rūdis Žukelis 1 (1+0), Niks Blumfelds 1 (1+0), Kārlis Stukāns 1 (1+0), Armands Savins 1 (0+1).