Latvijas izlase sakauj Dāniju un nostiprinās vadībā

30.09.2022

Vācijas pilsētā Veisenfelsā notiekošā Sešu nāciju kausa izcīņas turnīra tabulas vadībā nostiprinājusies Latvijas vīriešu izlase, kas šīs dienas otrajā spēlē ar 8:3 sagrāva Dānijas valstsvienību. Pa 2 (1+1) rezultativitātes punktiem Latvijas komandas labā guva Morics Krūmiņš, Gustavs Griezītis un Andris Rajeckis, labākā spēlētāja balva tika Krūmiņam.

Latvijas izlase Sešu nāciju turnīru sāka šorīt agri no rīta, ar 4:1 pieveicot slovākus, bet dāņi ar 1:3 piekāpās Polijas valstsvienībai. Abu komandu savstarpējās spēles rezultātu jau 3. minūtē atklāja latvieši Rolanda Kovaļevska personā. Rolands izskrēja viens pret vienu ar dāņu vārtsargu, noguldīja viņu, apskrēja tam apkārt un nu jau bez piepūles ieraidīja bumbiņu pretinieku "cietoksnī" – 1:0. 10. minūtē Dānijas florbolistiem izdevās atjaunot neizšķirtu – mūsu vārtsargs Klaids Maļcevs atvairīja tālu metienu, bet nepaspēja iegūt kontroli pār viņa priekšā atlekušo bumbiņu. Ātrāks par Klaidu bija pretinieku uzbrucējs, kurš pārsita bumbiņu pāri mūsu vārtsargam, raidot to vārtos – 1:1. Pēc pirmā perioda vadībā ar vienu vārtu pārsvaru jau atkal atradās Latvijas florbolisti (2:1), kuru labā otros vārtus iemeta Morics Krūmiņš. Otrās trešdaļas laikā latvieši ieguva izšķirošu pārsvaru – 6:2. Vārtus mūsu komandas labā guva Artis Raitums, Kevins Šmits, Andris Rajeckis un Valters Kalnietis. Visā spēlē Latvijas izlase bija pārāka ar 8:3, pēdējā periodā vēl pa bumbiņai dāņu vārtos ieraidīja Edgars Puriņš un Gustavs Griezītis.

0

Labākā spēlētāja balvu Latvijas izlases rindās saņēma aizsargs Morics Krūmiņš, kuram šajā mačā 2 (1+1) rezultativitātes punkti. Tieši tikpat punktu arī Gustavam Griezītim un Andrim Rajeckim. Ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Artūrs Jurševskis. Mūsu vārtsargs Klaids Maļcevs atvairīja 7 no 10 pretinieku metieniem. Latvieši par dāņu vārtiem izdarīja 21 metienu.