Izlasei pēdējā pārbaude pirms galīgā sastāva paziņošanas

10.11.2018

Šodien pulksten 10.30 Kocēnu sporta namā norisināsies starptautiska pārbaudes spēle florbolā, kurā spēkiem mērosies Latvijas un Igaunijas vīriešu izlases. Pēc šī mača mūsu valstsvienības galvenais treneris Arto Rīhimeki nosauks tos 20 florbolistus, kuri jau novembra nogalē dosies aizstāvēt Latvijas godu pasaules čempionātā Prāgā.

Šī Latvijas un Igaunijas izlasēm šajā nedēļas nogalē būs jau otrā pārbaudes spēle. Pirmo reizi abas valstsvienības nūjas krustoja vakar vakarā – turpat Kocēnos. Jāatzīst, ka cīņa izvērsās negaidīti sīva – pirmie vārtus guva Igaunijas florbolisti, izvirzoties vadībā ar 2:0. Latvieši divu minūšu laikā guva trīs vārtus (3:2), tomēr pēc pirmā perioda rezultāts atkal bija neizšķirts – 3:3. Līdzsvars uz rezultātu tablo bija vēl septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām (5:5), bet spēles galotni labāk aizvadīja mūsu florbolisti, kuri guva vēl trīs vārtus un varēja svinēt laimīgu uzvaru ar 8:5. Rezultatīvākie Latvijas izlasē ar trim punktiem katram bija Gvido Lauga un Jānis Rajeckis, bet pa 2 (1+1) punktiem savāca Toms Bitmanis un Andris Rajeckis. Latvieši pa pretinieku vārtiem meta 29 reizes, bet igauņi atbildēja ar 28 metieniem. Mūsu komandas vārtus pirmajos divos periodos sargāja Jānis Salcevičs, kurš atvairīja 10 no 14 pretinieku metieniem. Pēdējā trešdaļā vārtos stājās Jānis Bramanis, pa kura cietoksni arī tika izdarīti 14 metieni, bet viņš kapitulēja tikai vienu reizi.

Arī Igaunijas florbolisti cīnīsies pasaules čempionātā Prāgā, tiesa, bet abas izlases turnīru sāks dažādās apakšgrupās. Latvieši ielozēti A grupā – kopā ar Čehijas, Šveices un Norvēģijas valstsvienībām, bet igauņi C grupā, kur viņu pretinieki būs Austrālijas, Polijas un Taizemes florbolistiem. Arī čempionāta otrajā posmā Igaunijas un Latvijas valstsvienībām tikties nebūs lemts, ja nu tikai jau spēlē par konkrētu vietu.