"Lekrings" uzvar Valmierā un sērijā izvirzās vadībā

06.03.2020

Šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā notika ELVI florbola līgas vīriešiem ceturtdaļfināla sērijas spēle, kurā vietēja "Valmiera" uzņēma regulārā turnīra uzvarētāju "Lekringu" (Cēsis). Pārliecinošu uzvaru ar 7:3 guva cēsnieki, kuri šajā sērijā pirmo reizi izvirzījās vadībā – 2:1. Rezultatīvākais starp uzvarētājiem ar 3 (2+1) punktiem bija Jānis Rajeckis.

Sērija starp "Lekringu" un "Valmieru" sākās pirms nedēļās Cēsīs, turklāt sensacionāli, jo jau pirmajā mačā valmierieši, kuri izslēgšanas spēlēs iekļuva kā caur adatas aci, pieveica regulārā turnīra uzvarētājus ar 7:5. Arī otrajā spēlē Valmieras komanda bija ļoti tuvu panākumam, bet cēsnieki pēdējā periodā fantastiski atspēlējās, bet pēc tam ar 5:4 triumfēja "bullīšos".

Šovakar Valmierā notikušās ceturtdaļfināla sērijas trešās spēles rezultātu 6.minūtē ar precīzu metienu atklāja cēsnieks Kaspars Lisovskis (1:0), tā noslēdzās pirmais periods. 28.minūtē Krišs Treimanis panāca jau 2:0, bet līdz otrajam pārtraukumam valmierieši Lauris Alvis Stiprais un Matīss Salmiņš atjaunoja neizšķirtu – 2:2. Pēdējā perioda pirmajās 12 minūtēs viesi guva četrus bezatbildes vārtus (6:2) un cīņas liktenis praktiski bija izšķirts. Galarezultātā "Lekrings" svinēja uzvaru ar 7:3, bet sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām pirmo reizi izvirzījās vadībā – 2:1.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts vārtsargs Markuss Plūdums, kurš atvairīja 20 no 23 pretinieku metieniem. Rezultatīvākais viņa komandā ar 3 (2+1) punktiem bija Jānis Rajeckis, bet pa 2 (1+1) punktiem sakrāja Emīls Dzalbs un Toms Rīsmanis. Labākā spēlētāja balvu komandā FBK "Valmiera" saņēma otro vārtu autors Matīss Salmiņš. Sērijas ceturto spēli abas komandas aizvadīs parīt, 8.martā, arī tā notiks Vidzemes Olimpiskajā centrā.

FBK "Valmiera" - "Lekrings" - 3:7 (0:1, 2:1, 1:5)

23:26 (6:5; 7:9; 10:12)

FBK "Valmiera" – Lauris Alvis Stiprais 1(1+0), Aigars Belasovs 1 (1+0), Matīss Salmiņš 1 (1+0), Ints Vilks 1 (0+1), Ričards Riba 1 (0+1), Gatis Liepiņš 1 (0+1).

"Lekrings" – Jānis Rajeckis 3 (2+1), Emīls Dzalbs 2 (1+1), Toms Rīsmanis 2 (1+1), Andris Rajeckis 2 (0+2), Jorens Malkavs 1 (1+0), Krišs Treimanis 1 (1+0), Kaspars Lisovskis 1 (1+0), Kristiāns Miezītis 1 (0+1).